INFOLINIA 531 777 377
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie zewnętrzne Lampy Ogrodowe
Filtrowanie

Cena
Przedział cenowy:

Lampy Ogrodowe

Lampa Ogrodowa Świecąca Kula - Klosz 28cm
104.90 zł
Lampa Ogrodowa Świecąca Kula - Klosz 38cm
154.90 zł
Lampa Ogrodowa Świecąca Kula - Klosz 57cm
324.90 zł
79.90 zł 86.90 zł
Lampa ogrodowa Q13R SZARA
87.90 zł
39.90 zł
Lampa ogrodowa Q8R kinkiet SZARY
39.90 zł
58.90 zł
Lampa ogrodowa Q9R SZARA
58.90 zł
LAMPA OGRODOWA KINKIET CZARNA LO4101
29.90 zł
LAMPA OGRODOWA KINKIET CZARNA LO4102
29.90 zł
LAMPA OGRODOWA KINKIET ZŁOTA LO4101
29.90 zł
LAMPA OGRODOWA KINKIET ZŁOTA LO4102
29.90 zł
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA CZARNA LO4104
29.90 zł
 
12 

Lampy Ogrodowe pełnią zarówno funkcję ozdobną jak i praktyczną. Stosuje się je przy wejściu głównym, bramie czy podjeździe. Można nimi oświetlić alejki lub ścieżki ogrodowe.  Wartą uwagi opcją jest zastosowanie lamp ogrodowych w formie reflektorków do podświetlenia ciekawych drzew, krzewów czy elewacji budynku. Zastosowanie takiego oświetlenia nie tylko zwiększa bezpieczeństwo podczas poruszania się w ogrodzie ale również nada mu niepowtarzalny klimat.

Ważnym elementem oświetlenia ogrodowego są kinkiety, które mocujemy na ścianie budynku.  Warto wyposażyć je w dodatkowy czujnik ruchu (niektóre kinkiety mają już wbudowany taki czujnik), który włącza lampy gdy zrobi się ciemno lub zareaguje na ruch w jej pobliżu.

Coraz częstszym zainteresowaniem cieszą się solarne lampy ogrodowe, które nie wymagają ciągnięcia dodatkowych kabli, ale zasilane są energią słoneczną. Jest to ekologiczne,  praktyczne i energooszczędne rozwiązanie.

Ostatnio modne stały się również Kule Ogrodowe - są to lampy imitujące kamienne kule w których umieszczona jest żarówka LED. Dobrym pomysłem jest zastosowanie w kulach ogrodowych żarówek RGB którym możemy ustawić dowolną barwę światła - co daje niesamowity efekt i podkreśla klimat ogrodu czy tarasu. Można również zastosować ciekawą kompozycję składającą się z kul ogrodowych o różnej wielkości. Możliwości jest sporo. W naszej ofercie dostępne są kule o 4 różnych rozmiarach średnic: S, L, XL i XXL.

Dlaczego warto oświetlić ogród oraz dom na zewnątrz?

Po pierwsze dlatego, że taras, ogród stanowi jakby przedłużenie wnętrza Twojego domu i jest to Twoją wizytówką dla innych i tak jak nie każdy będzie mógł widzieć Twój dom wewnątrz tak większość postronnych osób może zwrócić uwagę na to co widać na zewnątrz czyli na Twój ogród czy fasadę Twojego domu.

Po drugie chodzi o bezpieczeństwo i wygodę. Ważne jest by nie potknąć się w ciemności np o schody, krawężnik itp. Właśnie dlatego warto zamontować oświetlenie ogrodowe przy ścieżkach prowadzących do domu. Najlepiej do tego celu użyć latarenek ogrodowych.

Na elewacji budynku koniecznie zamontuj kinkiety ogrodowe. Ciekawym rozwiązaniem są kinkiety LED. Warto zastosować kinkiety, które oświetlają elewację góra dół lub świecą wyłącznie do dołu. Oprócz funkcji praktycznej pełnią one wtedy funkcję dekoracyjną.

Nie zapomnij również podświetlić swoje ulubione drzewa lub krzewy. Idealnie do tego sprawdzą sie reflektory ogrodowe wbijane na szpikulec lub wkręcane w drewniane lub betonowe elementy.

Zastosuj odpowiednią barwę światła pamiętając że ciepła barwa (3000K) daje przytulne ciepłe światło a barwa zimna (6000K) jest przeznaczona raczej do podkreślenia nowoczesnej architektury.