INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Blog oświetleniowy Ażurowe lampy sufitowe – nastrojowe oświetlenie do domu
2020-06-03

Ażurowe lampy sufitowe – nastrojowe oświetlenie do domu

Lampy ażurowe

 

Odpowiedni nastrój we wnętrzu, zależy nie tylko od odpowiedniej barwy i mocy światła, ale również od rodzaju lampy. Bez dwóch zdań, lampy wiszące ażurowe oraz stojące do takich należą. Takie lampy nie dość że są eleganckie, stylowe, to są również nastrojowe. W jaki sposób są one aż tak wszechstronne?

 

Ażurowa konstrukcja to postawa

Lampy ażurowe

 

Lampy wiszące ażurowe i stojące, zawdzięczają głównie wszystko swojej konstrukcji, dzięki której światło emitowane z żarówki tworzy ciekawe cienie na ścianach oraz suficie.

Zastosowanie dodatkowo w takich lampach odpowiednich żarówek, do których należą między innymi żarówki dekoracyjne Edisona, jeszcze bardziej podkreśli loftowy styl lampy.

Na rynku dostępna jest przeróżna kombinacja wzorów, kolorów oraz materiałów z jakich są wykonane lampy. Każdy w ten sposób może wyrazić siebie i stworzyć wystrój, który będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

 

Lampy z drutu

Lampy z drutu

 

Coraz bardziej popularne w domach stają się lampy druciane, a wszystko za sprawą panującego trendu oraz popularności używania ich przez architektów w swoich najnowszych projektach. Takie lampy ażurowe, pasują do prawie każdego stylu mieszkania.

Najbardziej popularne są te, nawiązujące w kształtach do starych wnętrz prosto z fabryk oraz o kolorze czarnym i miedzianym. W naszym sklepie posiadamy również kilka ciekawych wzorów lamp drucianych np.

Lampa druciana Lampa druciana Lampa druciana
Lampa Druciana Wisząca LOFT Cobi Black Lampa Druciana Wisząca LOFT Bagsy Black LAMPA WISZĄCA INDUSTRIALNA LOFT CZARNA COBI W3


Więcej o lampach drucianych oraz szerszym omówieniu tego tematu, można znaleźć w naszym poprzednim artykule: >>Modne lampy z drutu. Do którego serdecznie zapraszamy :).

 

Z naturalnych surowców

Lampy z naturalnych surowców

 

Lampy ażurowe nie tylko możemy spotkać wykonane z drutów, ale również drewna czy wikliny. Te zaś, wyśmienicie sprawdzą się w stylu rustykalnym, który kojarzy się nam z dawnym wystrojem wiejskim chat czy dworów.

Drewniane ażury, świetnie więc będą się komponowały z wnętrzami o prostym stylu, gdzie występują drewniane meble lub te stylizowane na takie z dawnych czasów. Podłogą z drewna o ciekawych słojach oraz ręcznie tkanym chodniku lub klinie, w miejsce kolorowego dywanu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściany były z odsłoniętą cegłą, a w salonie stała sofa obita lnem lub filcem. Wnętrze uatrakcyjnią także takie rzeczy jak: akcesoria z wikliny, kolekcja glinianych dzbanów, a nawet blaszane garnki. Dowolność jest tutaj ogromna.

Lampy które idealnie sprawdzą się do stylu, o którym pisaliśmy to np.

Lampa ze sklejki Lampa ze sklejki Lampa ze sklejki
Drewniana Lampa Sufitowa Wisząca ze Sklejki - LOFT Ø20cm Drewniana Lampa Sufitowa Wisząca ze Sklejki - LOFT Ø25cm Drewniana Lampa Sufitowa Wisząca ze Sklejki - LOFT Ø31cm

 

Dekoracyjne

Lampa dekoracyjna

 

Jeśli lampa wisząca ażurowa, wykonana z drutu lub drewna niezbyt odzwierciedla twój styl lub światło przepuszczane przez konstrukcję jest dla ciebie zbyt ostre. Na rynku można znaleźć jeszcze ażury dekoracyjne. Takie ażury wyróżniają się pełniejszą konstrukcją i wykonane są z przeróżnych materiałów: sztucznych, metalowych czy naturalnych.

W internecie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów konstrukcji lamp, wykonanych z rzeczy które możesz mieć pod ręką. Na przykład rurki, a nawet z plastikowe słomki.

Lampy w takim wariancie również są wstanie dać ciekawe efekty cieni na ścianie i suficie. Dodatkowo można zastosować je każdym mieszkaniu i nie trzeba kierować się wystrojem wnętrza jak w poprzednich przypadkach.

Tak jak i w poprzednich częściach. Tak i tutaj na sam koniec, kilka lamp które idealnie tutaj pasują:

Lampa wisząca Lampa wisząca Lampa wisząca
Industrialna Lampa Druciana Wisząca LOFT 7921 - Biała Dekoracyjna Lampa Wisząca Torno-BK Ø25cm Dekoracyjna Lampa Wisząca Aguro-BL, Ø20cm


Zobacz nasze lampy wiszące >>

 

Autor:

Jaromin Musiał