INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna

Halogeny LED inaczej zwane naświetlaczami to uniwersale oświetlenie przeznaczone przede wszystkim do zastosowań na zewnątrz budynku.  Jednak świetnie się sprawdzają również do doświetlenia warsztatów, garaży czy pomieszczeń narażonych na wilgoć czy pył. Jest to związane z tym, że naświetlacze led posiadają podwyższoną klasę odporności na wnikanie wody czy kurzu co najmniej IP40. Halogeny możemy montować zarówno na elewacji czy ścianie jak również na suficie (halogeny led sufitowe). Różne moce halogenów sprawiają, że mają one naprawdę szerokie zastosowanie. Najmniejsze to halogeny led 10W, a największe to halogeny led 100W i więcej. Oprawy te występują w wersjach z czujnikiem ruchu oraz bez czujnika ruchu. halogen led z czujnikiem ruchu idealnie sprawdza się przed garażem czy podjazdem. Można w nim regulować czas świecenia, natężenie oświetlenia po którym uruchamia się czujnik czy odległość obiektu od czujnika.

Informacja
Brak towarów spełniających kryteria wyszukiwania

Naświetlacze (halogeny) LED to uniwersalne źródło światła, które z powodzeniem zastąpiło tradycyjne halogeny.

zastosowanie halogenów led

Naświetlacze (halogeny) LED to lampy o bardzo szerokim zastosowaniu.

Przykładowe zastosowanie naświetlaczy led:

  • oświetlenie obiektów budowlanych,
  • oświetlenie podwórek, placów, podjazdów,
  • oświetlenie tarasów,
  • oświetlenie garaży czy warsztatów jako halogeny sufitowe led,
  • oświetlenie bilbordów reklamowych,
  • oświetlenie garaży , magazynów i pomieszczeń technicznych,
  • oświetlenie ścieżek ogrodowych,
  • oświetlenie miejsc o podwyższonej wilgoci np. myjni samochodowych,
  • Profesjonalne naświetlacze oświetlają również obiekty sportowe, stadiony, lodowiska itp.

wydajność halogenów led

Naświetlacze w zależności od potrzeb i zastosowania mają szeroki zakres mocy wyjściowej, która ściśle powiązana jest z ilością lumenów jakie generuje dany naświetlacz. Przykładowo naświetlacz led 10W generuje około 750lm, a halogen led 100W generuje już powyżej 8000lm. Pamiętajmy, że to nie moc naświetlacza decyduje o jego wydajności ale ilość lumenów, która odzwierciedla ilość emitowanego światła.  Przyjmuje się, że dobry naświetlacz ledowy powinien mieś sprawność świetlną około 80 lumenów z Wata [lm/W]. Oznacza to, że jeden Wat mocy w danym naświetlaczu jest w stanie wygenerować 80 lumenów światła.

barwa światła

Naświetlacze Led emitują najczęściej 3 rodzaje barwy światła. Jaka barwa światła będzie odpowiednia zależy od zastosowania naświetlacza. Poniżej przedstawiamy dostępne barwy i propozycje zastosowań:

barwa ciepła (3 000K) - emituje kolor wpadający w żółty i nadaje się do oświetlenia drewnianych budynków, tarasów generalnie wszędzie tam gdzie zależy nam na stworzeniu przyjemnego ciepłego klimatu.

barwa neutralna (4 000K) - sugerujemy tą barwą oświetlić wejścia budynku, podjazdy, bilbordy reklamowe i takie miejsca które potrzebują dużej ilości światła.

barwa zimna (6 000K) - barwa zimna wpada w delikatnie niebieski kolor i jest stosowana wszędzie tam, gdzie chcemy zyskać efekt dekoracyjny w celu podkreślenia np. elewacji budynku czy innych obiektów małej architektury. Nadaje się również do oświetlenia placów, podjazdów czy pomieszczeń garażowych lub magazynowych.

szczelność

Bardzo ważnym aspektem jest parametr IP czyli klasa szczelności naświetlacza. Naświetlacz powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy pył. Klasa szczelności naświetlacza powinna być nie mniejsza niż IP40.

naświetlacze solarne

W czasie gdy dynamicznie rozwija się technologia fotowoltaiczna coraz popularniejsze stały się naświetlacze (halogeny) solarne, których największą zaletą jest to, że możemy je zainstalować bez konieczności ciągnięcia kabli elektrycznych, a koszt energii elektrycznej z racji zastosowań paneli solarnych jest zerowy.