INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie przemysłowe Naświetlacze LED
Filtrowanie

Cena
Przedział cenowy:

Naświetlacze LED

Naświetlacz Led Nc 150w 5000k 60st
1 264.90 zł
Naświetlacz Led Nc 200w 5000k 60st
1 649.90 zł
 
12 

Naświetlacze LED to uniwersalne źródło światła, które z powodzeniem zastąpiło tradycyjne halogeny.

zastosowanie

Naświetlacze (halogeny) LED to lampy o bardzo szerokim zastosowaniu.

Przykładowe zastosowanie naświetlaczy led:

  • oświetlenie obiektów budowlanych,
  • oświetlenie podwórek, placów, podjazdów,
  • oświetlenie tarasów,
  • oświetlenie bilbordów reklamowych,
  • oświetlenie garaży , magazynów i pomieszczeń technicznych,
  • oświetlenie ścieżek ogrodowych,
  • oświetlenie miejsc o podwyższonej wilgoci np. myjni samochodowych,
  • Profesjonalne naświetlacze oświetlają również obiekty sportowe, stadiony, lodowiska itp.

wydajność

Naświetlacze w zależności od potrzeb i zastosowania mają szeroki zakres mocy wyjściowej, która ściśle powiązana jest z ilością lumenów jakie generuje dany naświetlacz. Najmniejsze naświetlacze do zastosowań domowych mają moc 5W lub 10W, a największe 75W i więcej. Jednak to nie moc naświetlacza decyduje o jego wydajności ale ilość lumenów, która odzwierciedla ilość emitowanego światła.  Przyjmuje się, że dobry naświetlacz ledowy powinien mieś sprawność świetlną około 80 lumenów z Wata [lm/W]. Oznacza to, że jeden Wat mocy w danym naświetlaczu jest w stanie wygenerować 80 lumenów światła.

barwa światła

Naświetlacze Led emitują najczęściej 3 rodzaje barwy światła. Jaka barwa światła będzie odpowiednia zależy od zastosowania naświetlacza. Poniżej przedstawiamy dostępne barwy i propozycje zastosowań:

barwa ciepła (3 000K) - emituje kolor wpadający w żółty i nadaje się do oświetlenia drewnianych budynków, tarasów generalnie wszędzie tam gdzie zależy nam na stworzeniu przyjemnego ciepłego klimatu.

barwa neutralna (4 000K) - sugerujemy tą barwą oświetlić wejścia budynku, podjazdy, bilbordy reklamowe i takie miejsca które potrzebują dużej ilości światła.

barwa zimna (6 000K) - barwa zimna wpada w delikatnie niebieski kolor i jest stosowana wszędzie tam, gdzie chcemy zyskać efekt dekoracyjny w celu podkreślenia np. elewacji budynku czy innych obiektów małej architektury. Nadaje się również do oświetlenia placów, podjazdów czy pomieszczeń garażowych lub magazynowych.

szczelność

Bardzo ważnym aspektem jest parametr IP czyli klasa szczelności naświetlacza. Naświetlacz powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy pył. Klasa szczelności naświetlacza powinna być nie mniejsza niż IP65.

naświetlacze solarne

W czasie gdy dynamicznie rozwija się technologia fotowoltaiczna coraz popularniejsze stały się naświetlacze (halogeny) solarne, których największą zaletą jest to, że możemy je zainstalować bez konieczności ciągnięcia kabli elektrycznych, a koszt energii elektrycznej z racji zastosowań paneli solarnych jest zerowy.