INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie przemysłowe Panele LED
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Panele LED

Panele LED do Twojego domu

Oprawy oświetleniowe LED cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Z uwagi na ich energooszczędny charakter docenia się fakt, że jednorazowy zakup wystarczy na naprawdę długi czas, a jakość światła nie budzi żadnych zastrzeżeń. Panele LED – najczęściej produkowane i sprzedawane w wymiarach 60 x 60 cm, 30 x 120 cm oraz 30 x 60 cm – świetnie sprawdzają się w domowym zastosowaniu, ponieważ można w pełni je zaadaptować do stylistyki i wyposażenia wnętrz.

Instaluje się je natynkowo, podtynkowo, jako oprawy wiszące czy na żabkach. W zależności od pomieszczenia warto zastanowić się nad barwą światła. Panele do salonu powinny być raczej ciepłe, podczas gdy w łazience lepiej sprawdzają się co najmniej neutralne, generujące „białe” światło. Przy wyborze konkretnego produktu należy sprawdzać jego moc – najczęściej występującymi parametrami są 36 W, 40 W oraz 48 W.

Warto pamiętać, że barwa i moc światła, a także wygląd i lokalizacji samej oprawy znacznie wpływają na odbiór wizualny całego pomieszczenia – obojętnie, czy jest to salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, gabinet, garderoba, korytarz, czy jadalnia. Do tego dochodzi aspekt funkcjonalny, bo odpowiednio dobrane, nowoczesne panele ledowe są bezpieczne dla oczu, a zarazem pozwalają bez przeszkód pracować, odpoczywać, gotować, czytać czy po prostu funkcjonować według określonego porządku.

Panele LED nowoczesne - gustowne oświetlenie Twojego mieszkania

Technologia, o której mowa, jest na wskroś nowoczesna i silnie wpływa na branżę elektroniczną, ale także wnętrzarską. Dziś żarówki LED dla wielu osób stanowią pierwszy wybór przy sklepowej półce, a świadomi klienci chętnie korzystają ze sklepów internetowych, w których zakup idealnie dopasowanego modelu w atrakcyjnej cenie jest w zasięgu ręki.

W mieszkaniach czy biurach panele z powodzeniem zastępują chociażby archaiczną technologię rastrową. W ofercie sklepu internetowego znajdują się między innymi wodoodporne modele, jak również egzemplarze dostosowane do systemu DALI czy zapobiegające zjawisku olśnienia. Jeśli przy danym produkcie oferuje się kilkuletnią gwarancję, klient ma pewność, że kupuje asortyment odporny na szybkie zużycie.

Dostępne produkty mają bardzo minimalistyczny charakter, dlatego pasują praktycznie do wszystkich nowoczesnych wnętrz, w których funkcjonalność góruje nad zdobieniami. Technologia jest na tyle uniwersalna, że montaż przebiega bez większych problemów zarówno pod, jak i na tynku oraz w zawieszeniu. Lekkość i wytrzymałość to cechy, które docenia się za praktyczny wymiar. W zasadzie nie ma znaczenia, o jakim pomieszczeniu myśli się w pierwszej kolejności – LED i tak będzie idealnym oświetleniem.

Panele LED do salonu - szyk i elegancja

Oferowanego asortymentu nie należy stereotypowo utożsamiać wyłącznie z przestrzeniami biurowymi, publicznymi czy przemysłowymi. Panele coraz częściej i chętniej są bowiem używane między innymi w salonie, czyli najbardziej reprezentacyjnym wnętrzu w każdym domu. Zgromadzone w poniższej kategorii produkty swoimi wymiarami, a przede wszystkim parametrami świetnie sprawdzają się w oświetlaniu wnętrza z góry. Światło nie jest rozpraszane z uwagi na budowę karnisza czy kąt montażu oprawy. Płaskie panele LED po prostu rzucają wiązkę z samej góry, co daje bardzo elegancki efekt. W rezultacie większa uwaga gości i domowników koncentruje się na wyposażeniu – meblach, ozdobach, a nie samej lampie.

Coraz częstszym rozwiązaniem w polskich domach są obniżone sufity, które wprowadzają przyjazny, bardziej kameralny nastrój. Poszczególne panele o wymiarach 60 x 60 cm, 30 x 120 cm oraz 30 x 60 cm można rozmieszczać w dowolnych punktach sufitu, wykorzystując różne techniki montażu, także w estetycznych, ściśle dopasowanych ramkach. Nowoczesny wygląd oprawy świadczy o tym, że podczas aranżacji salonu zadbano o każdy detal wykończenia. Selekcja w tej kategorii polegała na wyróżnieniu nie tylko wytrzymałych i energooszczędnych, ale przede wszystkim atrakcyjnych wizualnie produktów w bardzo korzystnej cenie.

Ramka natynkowa do Paneli LED 30x120cm
39.90 zł
UCHWYTY do kartongipsu 300x1200
12.90 zł
UCHWYTY do kartongipsu 600x600
9.90 zł
Zestaw Linek do Paneli LED
12.90 zł

Panele LED od dłuższego czasu zastępuję przestarzałe kasetony czy oprawy rastrowe. Panele mają przeważnie wymiary 60x60 lub 30x120, ale występują też mniejsze wmiary np. 30x60. To co wyróżnia panele LED to przede wszystkim jasne  jednolite światło, jakie dają oraz szeroki kąt świecenia. Dzięki temu znajdują zastosowanie przede wszystkim w biurach, halach, sklepach, galeriach, a także coraz częściej w prywatnych domach na korytarzach czy w salonie lub kuchni - generalnie wszędzie tam, gdzie nie chcemy zacienionych miejsc.

Panele montujemy na 3 sposoby:

- podtynkowo (wkładamy np w sufit podwieszany zamiast kasetonu sufitowego)
- na linkach (dodatkowo kupujemy zestaw stalowych linek z możliwością regulacji wysokości)
- natynkowo (w ramce, którą należy dodatkowo dokupić)

Panele LED występują najczęściej w trzech barwach emitowanego światła. Temperaturę barwową światła podaje się w Kelwinach [K]

- barwa neutralna 4000K (najbardziej popularna barwa podczas doboru paneli ledowych. Barwa ta świeci białym jasnym światłem, które idealnie sprawdzi się w biurze, nowoczesnym lokalu, sklepie, gabinecie czy magazynie)

- barwa ciepła 3000K (panele ledowe w barwie ciepłej emitują jasne światło delikatnie wpadające w żółty kolor. Panele te ze względu na najbardziej przyjazną dla oka barwę światła, wybierane są do oświetlenia domów prywatnych, pomieszczeń biurowych ale również do sklepów czy pomieszczeń użyteczności publicznej)

- barwa zimna 6000K (panele led w barwie zimnej mają zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, garażach, warsztatach, czy pomieszczeniach w których chcemy uzyskać lekko niebieską barwę światła)

Oczywiście powyższe sugestie są tylko propozycjami i tak naprawdę wszystko będzie zależało od koncepcji architekta oraz indywidualnych upodobań klienta.

Ograniczenie olśnienia - parametr UGR w panelach ledowych

W niektórych pomieszczeniach typu gabinety, biura niezbędne jest aby ograniczyć tzw. przykre olśnienie. Parametr, który określa zjawisko olśnienia to wskaźnik UGR (Unified Glare Rating) i im jest on wyższy tym większe olśnienie generuje dana oprawa. Aby uniknąć szkodliwych skutków olśnienia takich jak np. migreny, bóle głowy, rozdrażnienie należy stosować oprawy z UGR mniejszym lub równym 19. W naszej ofercie możesz szybko znaleźć oprawy z UGR < 19 korzystając z filtra po lewej stronie strony.

Ważne uwagi dotyczące Paneli ledowych:

1) większość dostępnych na rynku paneli  LED nie można zastosować ze ściemniaczami, wyjątkiem są panele dedykowane pod system DALI.

2) przed zakupem panelu ledowego upewnij się, że świeci on pełną powierzchnią jednolitym światłem. W tanich panelach producenci stosują taśmy ledowe. W panelach, które jako źródło światła wykorzystują taśmy led biegnące w poprzek panelu świecą niejednolicie i widać smugi światła w miejscach, gdzie przyklejone są paski, co nie wygląda estetycznie. Wszystkie panele z naszej oferty są pozbawione tej wady.

3) wybieraj panele z 3 i 5-cio letnią gwarancją, oznacza to że producent postarał się, by taki produkt cechował się najwyższą jakością, co gwarantuje nam bezpieczne użytkowanie lampy przez wiele lat.