INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie zewnętrzne Lampy Ogrodowe Solarne
Filtrowanie

Cena
Przedział cenowy:

Lampy Ogrodowe Solarne

lampy solarne ogrodowe, czy warto?

Już od długiego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się solarne lampy ogrodowe, które nie wymagają ciągnięcia dodatkowych kabli, ale zasilane są energią słoneczną. Jest to ekologiczne,  praktyczne i energooszczędne rozwiązanie. Przy zerowym koszcie za energię elektryczną łatwo możemy oświetlić elewację budynku, podświetlić ścieżki w ogrodzie, taras, ulubione rośliny czy rabatki z kwiatami.

Przeważnie lampy solarne mają neutralną barwę światła ale również występują lampy solarne w barwie ciepłej i zimnej.

Lampa solarna ładuje się w dzień poprzez nagrzewanie ogniw fotoelektrycznych promieniami światła, a załącza się po zapadnięciu zmroku. Ogniwa fotowoltaiczne są praktycznie bezawaryjne i mogą pracować nawet do 20 lat.

Wśród rodzajów lamp solarnych są takie które złączają się w momencie gdy czujniki wykryją ruch w jej pobliżu.

Reasumujc z uwagi na liczne zalety lamp ogrodowych solarnych napewno warto zastosować je na swojej posesji. Polecamy jednak upewnić się, co do jakości montowanych lamp poniweaż tanie produkty mogą nie wytrzymać nawet jednego sezonu.

Jak uruchomić lampy solarne do ogrodu?

Uruchomienie lamp solarnych jest bardzo proste, wystarczy tylko wbić je w grunt lub zamocować na elewacji czy słupie a następnie i ustawić panel tak, by był wystawiony możliwie najbardziej na promienie słoneczne (najkorzystniejsze jest skierowanie paneli lamp solarnych na południe. Jeśli to niemożliwe, lepsze jest odchylenie na zachód niż na wschód). Lampy solarne mają wbudowany czujnik zmierzchu, który załącza się samoczynnie po zmroku.

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż maksymalny czas świecenia oprawy solarnej LED będzie się różnić w zależności od czasu absorbcji oraz intensywności promieni słonecznych. Zaleca się również okresowe czyszczenie powłoki modułu solarnego ponieważ zabrudzone ogniwo może obniżyć wydajność fotowoltaiczną.


lampy solarne ogrodowe led