INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Blog oświetleniowy Oświetlenie sufitowe led - jakie wybrać?
2019-07-24

Oświetlenie sufitowe led - jakie wybrać?

Dzisiaj zajmiemy się tematem wyboru oświetlenia sufitowego led.  Ze względu na rodzaje tego typu oświetlenia podzieliliśmy  artykuł na rozdziały w których omawiamy każdy rodzaj oświetlenia, jego zalety i możliwości zastosowania.  mamy nadzieję, że artykuł okaże się pomocny przy wyborze oświetlenia do Twojego domu czy biura. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Tuby oświetleniowe led lub prostokątne oprawy led

Tuba led to jedna z najbardziej uniwersalnych źródeł światła, jakie możemy zamontować w swoim domu czy biurze. Tuby led możemy równie dobrze wieszać w grupie (najczęściej w linii) jak i pojedynczo. Tuby są świetnym rozwiązaniem jeśli chodzi o oddzielenie pomieszczenia za pomocą światła. Możemy za ich pomocą oddzielić przykładowo strefę kuchenną od salonu. Tuby oświetleniowe bardzo dobrze sprawdzą się również w korytarzu czy łazience. Dodatkową zaletą tub oświetleniowych jest to, że w większości przypadków mają one możliwość regulacji kąta padania światła.

Tuby Oświetleniowe i Prostokątne Oprawy

Plafony LED

Plafony led mogą być alternatywą dla tub oświetleniowych. W przypadku, gdy chcemy mieć oprawę zamontowaną przy suficie jednak o większych rozmiarach, możemy zdecydować się na ten rodzaj oświetlenia. Plafon led sufitowy może być również zastosowany do większości pomieszczeń począwszy od korytarzy, przedsionków, holi na salonie skończywszy. Plafony do salonu powinny być dobrane szczególnie starannie tak by łączyły w sobie funkcjonalność z elegancją. Uogólniając plafony stosujemy raczej w nowocześnie wykończonych domach czy biurach, ale również znajdą swoje miejsce w klasycznych wnętrzach. Dodatkowo plafony led to idealne oprawy do oświetlania klatek schodowych czy ciągów komunikacyjnych. Występują również plafony led z czujnikiem ruchu, które świetnie sprawdzą się w łazienkach lub przedpokojach gdzie samoczynnie zapalą się nam, gdy w środku nocy przyjdzie nam wstać np. do łazienki.

Plafony LED

Lampy wiszące led

Lampy wiszące led to już klasyka jeśli chodzi o oświetlenie kuchni, salonu, jadalni czy pokoju. Lampę wiszącą stosuje się najczęściej jako główne oświetlenie więc trzeba zwrócić uwagę na jej parametry tak by dawała wystarczająco dużo światła zwłaszcza nad stołem czy w kuchni.  Pamiętajmy jednak, że oświetlenie główne nie polega na tym, by w każdym przypadku dawało dużo światła. Wszystko zależy od funkcji pomieszczenia. W miejscach gdzie chcemy wypoczywać nie potrzebujemy jasnego światła, które będzie działało pobudzająco lecz światło sprzyjające relaksowi.  Pamiętajmy jeszcze o jednym szczególe. Lampy sufitowe led możemy rozróżnić na lampy ze zintegrowanym źródłem światła LED oraz z lampy wymiennym źródłem światła led. Każda z nich ma swoje zalety jednak wydaje się, że oprawy z wymiennym źródłem światła LED będą bardziej uniwersalne jeśli chodzi o dobór odpowiadającego nam rodzaju światła.

Lampy Wiszące

Oświetlenie podtynkowe led

Osobną kategorią lamp sufitowych led są lampy podtynkowe, które montowane są np. w zabudowie kartonowo gipsowej lub w sufitach podwieszanych. Lampy podtynkowe stosuje się do oświetlenia kuchni, łazienki ale również salonu, pomieszczeń biurowych czy korytarzy. Lampy podtynkowe montujemy najczęściej w grupach. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że uzyskujemy wrażenie przestronności w pomieszczeniu, możemy montować lampy w dowolnych układach tworząc tzw. aranżacje świetlne.

Oprawy do Wbudowania

Wśród sufitowych lamp podtynkowych warto zwrócić uwagę na lampy gipsowe. Tego typu lampy tworzą integralną całość z sufitem, co daje niesamowity efekt wizualny. Dodatkowo lamy te można malować na dowolny kolor .

Lampy Gipsowe

Reflektory szynowe led (szynoprzewody)

Ciekawą opcją oświetlenia sufitowego są reflektory szynowe led. Równie dobrze nadają się do zastosowań domowych i sklepowych. Oprócz eleganckiego designerskiego wyglądu  świetnie sprawdzają się jako oświetlenie główne w salonie czy kuchni, chociaż ich główne zastosowanie to oświetlanie witryn sklepowych lub galerii. Warto tutaj pamiętać że możemy wybrać reflektor z o różnym stopniu kąta padania światła od 20  do 60 stopni i w zależności od tego możemy oświetlać pomieszczenie lub tylko wybrane elementy typu obraz, rzeźba, mebel itp.

Reflektory Szynowe

Panele led

Panele led to z kolei najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie sufitowe led do biur, czy innych obiektów użyteczności publicznej. Panele ledowe możemy montować natynkowo, podtynkowo i na specjalnych zawiesiach (linkach). Jest to tanie, wygodne i eleganckie rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie inwestycyjne. Łatwość montażu, nowoczesny wygląd i przede wszystkim uzyskanie odpowiedniego poziomu strumienia świetlnego czynią panele led jednymi z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia w technologii led.

Panele LED