INFOLINIA 531 777 377
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie wewnętrzne Lampy sufitowe - Plafony
Informacja
Brak towarów spełniających kryteria wyszukiwania

Wśród rodzajów oświetlenia sufitowego szczególne miejsce zajmują plafony. Ich popularność i różnorodność wynika z faktu, że są one w stanie dość równomiernie oświetlić pomieszczenie w jakich je zamontowano, dobrze rozproszone światło plafonu sufitowego korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ przypomina naturalne światło dzienne, co jest ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to cierpimy na jego niedobór. Bierze się to z tego, że w przeciwieństwie do lamp wiszących, plafon znajduje się blisko sufitu, co umożliwia szeroki kąt rozproszenia światła tych lamp sufitowych. Najczęściej występującymi kształtami, jakie spotykamy wśród tych lamp są plafony okrągłe i plafony kwadratowe. Jeśli zaś chodzi o style lamp plafonów, największym wzięciem cieszą się lampy rustykalne (nadające pomieszczeniu swojski, nieco dworkowy styl) oraz plafony klasyczne (cenione ze względu na prostotę i piękno linii). W przypadku stosowania tej formy opraw do oświetlenia korytarzy, klatek schodowych, przejść, warto zastosować plafony z czujnikiem ruchu, które zminimalizują zużycie energii, emitując światło wtedy, kiedy będzie ono potrzebne.

Plafony do salonu

Poszukując odpowiedniej oprawy świetlnej do naszego salonu, musimy wziąć pod uwagę roli jaką spełnia. W większości przypadków będziemy szukać dobrego centralnego oświetlenia, które będziemy mogli wykorzystać podczas wypoczynku w rodzinnym gronie, spożywania posiłków czy sprzątania. Powinno ono pozwalać na wykonywanie powyższych czynności, jednocześnie emitując kameralne, nie nadmiernie intensywne światło, które nie zakłóci naszego odpoczynku.

Plafony łazienkowe

Łazienka jest jednym z niewielu pomieszczeń w naszych domach, z doborem dla których oświetlenia mamy zwykle kłopoty. Wynika to z charakteru tego miejsca, możliwości kontaktu oprawy z wodą, konieczności należytego doświetlenia luster oraz innych czynników. Dobrym rozwiązaniem w tym względzie będą plafony sufitowe LED, których umieszczenie pozwala na uniknięcie wejścia w interakcję z wodą, a rozproszone, zbliżone do naturalnego światło zapewnia tak intymność, jak również należyte oświetlenie tego pomieszczenia.