Strona główna
Informacja
Brak towarów spełniających kryteria wyszukiwania

Taśmy LED zwane też potocznie paskami LED to już od dłuższego czasu, odkąd technologia LED zagościła na dobre w naszych domach, stała się bardo popularną formą oświetlenia z uwagi na swoje szerokie, zwłaszcza dekoracyjne zastosowanie.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem taśmy LED? Wybraliśmy dla Państwa najważniejsze czynniki, które opisujemy poniżej:

Miejsce zastosowania taśmy LED

W zależności od rodzaju miejsca musimy zastosować taśmę o określonych parametrach. Chodzi tu przede wszystkim o klasę szczelności IP. do łazienek, czy na zewnątrz proponujemy wybierać taśmy o Klasie IP44 natomiast do pomieszczeń, gdzie taśmy nie będą narażone na wilgoć wystarczy IP20.

Przeznaczenie taśmy LED.

Jeśli taśmę chcemy wykorzystać jako dodatkowe źródło światła np. do podświetlenia blatu powinniśmy wybierać taśmę o dużych wydajnych diodach 5050 lub 5638. Miejmy tutaj na uwadze również to, by wybierać taśmy o większym zagęszczeniu diod LED. Będziemy mieć wtedy pewność, że taśma właściwie doświetli nam to miejsce, na którym nam zależy.

Jeśli chcemy wykorzystać taśmę jako element ozdobny, tworzący dodatkowy nastrój pomieszczenia lub podkreślający kształt np.  sufitu czy mebla wystarczy taśma o mniejszych źródłach LED np. 2835.

Taśmy LED RGB

Osobną kategorię taśm LED stanowią Taśmy RGB, które dają ogromne możliwości konfiguracyjne (możemy wybrać dowolną barwę światła jaką będzie świecić taśma). Sterowanie paskami ledowymi odbywa się za pomocą dedykowanego pilota, na którym wybieramy odpowiadające nam ustawienia.