Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

 • 28,00 zł - 381,00 zł

Dostępność

Dostępność

Jak zamawiać?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem oświetlenia awaryjnego, a nie wiesz dokładnie jakich opraw potrzebujesz lub masz już wycenę opraw innego producenta i chcesz porównać ceny i warunki zakupu, prosimy o kontakt mailowy w którym możesz opisać czego potrzebujesz lub podać kody produktów lub nazwy opraw nawet innych producentów.

My dobierzemy właściwe odpowiedniki w stosunku 1:1

Zapytania prosimy wysłać na e-mail:

kontakt@extramarket.pl

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne

Z poniższym oświetleniem awaryjnym jesteś w stanie obsłużyć każdą inwestycję. Zapewniemy atrakcyjne ceny opraw, wszelką niezbędną dokumentację taką jak deklaracje zgodności, certyfikaty i pliki fotometryczne. Z nami masz pewność, że oprawy spełniają wszystkie wymagane normy. Dajemy Ci na to gwarancję jakości polskiego producenta.

oświetlenie awaryjne

Aktywne filtry

Czym jest oświetlenie Awaryjne?

Oświetlenie Awaryjne oraz Oświetlenie Ewakuacyjne działa niezależnie od głównego zasilania. W przypadku awarii podstawowej sieci zasilającej Oświetlenie Awaryjne pozwala na bezpieczne poruszanie się po budynku . Podstawową funkcją oświetlenia awaryjnego jest umożliwienie osobom przebywającym w budynku bezpieczne dotarcie do wyjścia w przypadku, gdy oświetlenie podstawowe przestało działać w skutek awarii.

Gdzie musimy zastosować oświetlenie awaryjne?

Wg Polskiej normy Oświetlenie Awaryjne dzieli się na Oświetlenie Ewakuacyjne oraz Oświetlenie Zapasowe. Zgodnie z polskim prawem oświetlenie awaryjne należy stosować w budynkach gdzie chwilowa awaria zasilania może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, poważne zagrożenie środowiska lub znaczne straty materialne. Gdy takie zagrożenie istnieje powinny być zamontowane przynajmniej 2 niezależne źródła energii elektrycznej oraz instalacja oświetlenia awaryjnego.

Oświetlenie zapasowe wykorzystuje się w pomieszczeniach, w których przy awarii zasilania podstawowego istnieje konieczność kontynuowania określonych czynności lub ich bezpiecznego zakończenia;

Oświetlenie ewakuacyjne stosuje się między innymi w pomieszczeniach takich jak:

 • widownie sal widowiskowych takich jak kina, teatry, filharmonie i inne,
 • audytoria, sale konferencyjne, czytelnie, lokale rozrywkowe, sale sportowe przeznaczone dla ponad 200 osób,
 • sale wystawowe w muzeach,
 • pomieszczenia takie jak garaże oświetlone wyłącznie światłem sztucznym w przypadku powierzchni powyżej tysiąca metrów kwadratowych,
 • pomieszczenia o powierzchni powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych w budynkach użyteczności publicznej,
 • budynkach zamieszkania zbiorowego oraz budynkach produkcyjnych i magazynowych,
 • na drogach ewakuacyjnych z wszystkich wymienionych powyżej pomieszczeń,
 • na drogach ewakuacyjnych oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym,
 • na drogach ewakuacyjnych w szpitalach i innych budynkach przeznaczonych przede wszystkim do użytku osób o ograniczonej zdolności poruszania się,
 • na drogach ewakuacyjnych w wysokich i wysokościowych budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego,
 • w budynkach tymczasowych, jeżeli są przeznaczone na cele widowiskowe lub inne zgromadzenia ludzi,
 • w tymczasowych budynkach typu namiotowego przeznaczonych do celów widowiskowych.

Jakie oświetlenie awaryjne LED wybrać?

W trakcie wyboru oświetlenia awaryjnego warto zainwestować w trwalsze, bardziej niezawodne i energooszczędne oświetlenie LED.

Podział oświetlenia awaryjnego ze względu na zastosowanie

1. Oświetlenie drogi ewakuacyjnej - zapewnia bezpieczne wyjście, ułatwia lokalizację sprzętu ppoż. Wymagania dotyczące natężenia oświetlenia na drodze ewakuacujnej musi wynosić średnio 1 lux.

2. Oświetlenie antypaniczne (Oświetlenie strefy otwartej) - minimalizuje ryzyko wystąpienia paniki, umożliwia bezpieczne dotarcie do drogi ewakuacyjnej i zapewnia odpowiednie warunki widzenia. Stosuje się w halach oraz obiektach o powierzchni podłogi powyżej 60m2.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć