Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 33,00 zł - 200,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Inteligentne Żarówki LED

Żarówki sterowane z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej (pod warunkiem dostępu do WiFi). Urządzenia typu Smart Home już na dobre zagościły w naszych domach.

Inteligentne żarówki LED spis wybranych funkcji:

  • tworzenie scenariuszy
  • tworzenie harmonogramów
  • sterowanie grupą żarówek,
  • podjaśnianie i ściemnianie,
  • programowanie przycisków,
  • zarządzanie z aplikacji mobilnej TUYA i wiele więcej...

Inteligentne Żarówki LED

Elementem inteligentnego domu, który w dużej mierze dostosowuje się do potrzeb domowników, jest oświetlenie. Inteligentne żarówki są częścią automatyki domowej. Pozwalają one na zautomatyzowanie procesów oświetlenia w obiektach typu Smart. Sprawdź, jak wybrać inteligentne żarówki do swojego domu?

 

Aktywne filtry

Bezprzewodowe sterowanie domowym oświetleniem

Światło pełni w domu co najmniej dwie funkcje – pozwala ono na doświetlenie konkretnych miejsc, ale też na kreowanie odpowiedniej atmosfery i aranżacji. To oświetlenie jest ważnym elementem dekoracyjnym w salonie, sypialni, pokoju dziennym, jak i w przedpokoju czy holu domu. Dlatego dokładne przemyślenie rozlokowania różnych źródeł światła powinno iść w parze z aranżacją pomieszczeń mieszkalnych.

Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia we wnętrzach Twojego domu nada mu przytulny charakter. Jeśli na dodatek będziesz mógł sterować natężeniem czy kolorem światła, to dostosujesz je do aury za oknem czy nawet nastroju domowników. Nie musisz wstawać i korzystać z tradycyjnego włącznika, by rozświetlić wnętrze dzięki zamontowanym żyrandolom czy kinkietom. Możesz skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest nowoczesna technika i inteligentne żarówki LED. Obsługa urządzeń oświetlających dom będzie prostym zadaniem, jeśli każdą lampę wyposażysz w inteligentną żarówkę.

Takie żarówki to źródło światła, które wyposażone jest w wiele różnych funkcji i trybów. Ich podstawową zaletą jest możliwość zdalnego sterowania nimi, przy użyciu dołączonego pilota lub aplikacji na smartfonie. Możesz włączać je i wyłączać, zmieniać natężenie bez konieczności wykorzystywania do tego celu tradycyjnego przełącznika, choć i z nim mogą być one powiązane. Łączność z inteligentnymi żarówkami odbywa się za pomocą sieci Wi-Fi w domu albo przez Bluetooth, w zależności od wybranego modelu rozwiązania. Przykładem takiego rozwiązania jest inteligentna żarówka LED RGB+W E14 5,5W WIFI TUYA, która umożliwia pełne sterowanie przez smartfona, sterowanie głosem i płynną regulację kolorów.

Jak działa inteligentna żarówka LED Wi-Fi?

Podstawowy podział inteligentnych żarówek obejmuje rozwiązania LED Wi-Fi oraz Bluetooth. Inteligentna żarówka LED Wi-Fi ma możliwość dostosowania trybu swojej pracy w zdefiniowanych uprzednio przez Ciebie godzinach w ciągu całej doby. Z poziomu aplikacji mobilnej, przy użyciu domowej sieci internetowej, możesz sterować oświetleniem w każdym pokoju, w którym w lampach zamontujesz odpowiednie rozwiązania. W aplikacji mobilnej służącej do obsługi inteligentnych żarówek LED ustawisz, kiedy mają się one zapalać, dzięki timerowi. Niektóre modele inteligentnych żarówek LED Wi-Fi są kompatybilne z systemami komputerowymi, jak Apple HomeKit czy asystent Google, dlatego zarządzać światłem w domu można za pomocą komend głosowych. Bez konieczności podnoszenia się z kanapy, używania smartfona czy wykonywania jakichkolwiek gestów smart żarówki na Wi-Fi zapalą się, rozjaśnią lub zmienią jaskrawość światła po Twoim poleceniu głosowym. Efekt zauważysz dosłownie po kilku sekundach.

Żarówka sterowana aplikacją jest wygodna w obsłudze i może być używana wszędzie, np. w pokoju dziecka – przy użyciu smartfona możesz stopniowo zmniejszać moc oświetlenia żarówki LED, aż do całkowitego jego wygaszenia, kiedy dziecko będzie już smacznie spać. Co istotne - sterowanie odbywa się za pomocą darmowej aplikacji, tak jak w przypadku inteligentnej żarówki LED RGB+W GU10 5W WIFI TUYA, gdzie zastosowanie ma program TUYA.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smart żarówki?

Szukając żarówki smart LED, należy sprawdzić specyfikację techniczną produktu. Ważne jest, byś skontrolował, co możesz zmienić w ustawieniach w aplikacji sterującej każdym takim rozwiązaniem. Upewnij się między innymi co do możliwości modyfikacji barwy światła. Żarówka smart Wi-Fi może generować światło o barwie białej lub RGB (kolorowe światło). Przy białej sterowanie pracą ogranicza się do wyboru temperatury barwowej – ciepłej, zimnej, neutralnej. Natomiast w przypadku smart żarówki RGB możesz dowolnie wskazywać kolory z szerokiej palety. Tymi kolorami zarządzasz wówczas w aplikacji mobilnej, zmieniając je przy użyciu tarczy z wieloma odcieniami kolorystycznymi.

Ważnym parametrem żarówki smart LED jest też strumień świetlny, określający maksymalną jasność źródła światła. Wyborem kompromisowym, który w wielu przypadkach okazuje się optymalny, jest strumień świetlny inteligentnej żarówki rzędu 800 lumenów. Mniejszy przyda się do klimatycznego oświetlenia sypialni czy klatki schodowej, a większy do blatu roboczego w kuchni.

Czy warto wybrać żarówki LED sterowane smartfonem?

Inteligentna żarówka LED, sterowana aplikacją mobilną lub pilotem, umożliwia wypracowanie oszczędności na rachunkach za prąd. Dzięki jej zastosowaniu możesz w jednej chwili zmniejszyć lub zwiększyć natężenie światła albo wyłączyć je, jeśli nie jesteś w danym pomieszczeniu.

 
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć