Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 58,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Oświetlenie podbitki dachowej

Dom to nie tylko wnętrze, ale także otoczenie, w którym się znajduje. Szczególną uwagę zwraca się na wygląd budynku, a oświetlenie ma tu szczególną rolę. Dlatego warto zainwestować w lampy zewnętrzne, które nie tylko oświetlą dom, ale dodadzą atrakcyjności wizualnej i stworzą niepowtarzalny klimat.

Aktywne filtry

Podświetlenie podbitki dachowej

Oświetlenie LED podbitki dachowej zyskuje coraz to większą popularność. Dobrze dobrane oświetlenie podbitki idealnie wyeksponują bryłę budynku, zmieni pozytywnie jego wygląd. Halogeny do podbitki pozwalają stworzyć wieczorami niesamowite kompozycje świetlne, które podkreślą elewacje i elementy architektoniczne domu. Lampy zewnętrzne nie tylko mają za zadanie ozdobić nasz dom, ale również zapewniają bezpieczeństwo. Dzięki oświetleniu w podbitce nikt niezauważony nie podejdzie do posiadłości. Również ułatwiają poruszanie się po zapadnięciu zmroku wokół posesji. Na rynku jest duży asortyment oświetleń zewnętrznych, a lampy do podbitki są jednym z ciekawszych wyborów, a szczególnie plafony czy oprawy do wbudowania.

Jakie halogeny do podbitki wybrać?

Halogeny sufitowe - plafony posiadają nowoczesny i elegancki wygląd, dopasują się idealnie do każdej elewacji. Do wyboru są dwa kolory: klasyczny i zawsze modny czarny lub nowoczesny i stylowy szary. Do ich montażu nie ma potrzeby wycinania specjalnych dedykowanych otworów , bo są montowane na podbitce.

Jeśli jednak oprawa ma być niewidoczna, to wtedy wystarczy wybrać oprawy do wbudowania w podbitkę. Są tak samo odporne na wilgoć i wyprodukowane z aluminium, które jest wytrzymałe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Nowoczesne oświetlenie podbitki dachowej

Nowoczesne oświetlenie w podbitce dachowej powinno spełniać określone standardy. Halogeny do podbitki powinny być w użytkowaniu całkowicie bezpieczne i hermetyczne. Bardzo ważne jest, żeby oświetlenie zewnętrzne domu w podbitce było wytrzymałe, wodoodporne i wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających szczelność. Przed zakupem warto sprawdzić jaką klasę ochronności posiadają lampy do podbitki. Parametr IP44 gwarantuje, że oprawy zewnętrzne bez problemu posłużą długie lata w podbitce.

Jakie lampki do podbitki dachowej wybrać?

Oświetlenie zewnętrzne domu w podbitce powinno być nie tylko wytrzymałe, ale i energooszczędne. Warto więc do lamp zewnętrznych dobrać nowoczesne LEDOWE żarówki. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę jaką moc i kąt padania światła będzie najlepszy przy oświetleniu konkretnej podbitki. Jeśli lampy do podbitki nie mają być zbyt mocne i tylko delikatnie podkreślić bryłę domu, to wystarczy wybrać 1,5W do 4W żarówki LED o szerokim kącie świecenia. W przypadku gdy oświetlenie ma sięgać poza mury domu to dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie 10W żarówki LED, mocniejszej z długim strumieniem światła.

Jak gęsto rozmieścić oświetlenie w podbitce dachowej?

Ustawienie lamp w podbitce będzie zależało od tego, co chce się uzyskać i wyeksponować. Przed montażem oświetlenia w podbitce dachowej warto przemyśleć czy lampy zewnętrzne mają oświetlać wyłącznie elewację, czy również światło z nich ma docierać przykładowo na taras, czy część ogrodu. Gęstość rozmieszczenia podbitki dachowej będzie indywidualną decyzją.


Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć