Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 42,00 zł - 899,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Kinkiety ścienne to unikalne oświetlenie, którego wybór powinien być gruntownie przemyślany.  W zależności od przeznaczenia i jego stylu pomieszczenia powinniśmy dobrać  odpowiedni kinkiet wewnętrzny, który będzie dopełniał całości wystroju. Na szczególną uwagę zasługują kinkiety gipsowe.  Kinkiet gipsowy jest na tyle uniwersalny, że możemy go zamontować zarówno w salonie jaki i sypialni czy nawet łazience nad lustrem. Wyjątkową cechą kinkietu gipsowego odróżniającym go od tradycyjnych kinkietów jest to, że można go bez problemu pomalować na dowolny kolor . Oczywiście sam kinkiety wewnętrzne to nie wszystko, ważne jest również źródło światła jakie zastosujemy do tego typu oprawy. Generalnie kinkiety powinny dawać nastrojowe, delikatne światło podkreślające atmosferę panującą w pomieszczeniu (z wyjątkiem kinkietów do łazienki lub do doświetlenia biurka).  Polecamy zatem do większości kinkietów ściennych żarówki o wartości nie przekraczającej 500 lumenów.

Lampy Ścienne - Kinkiety

Kinkiet ścienny LED

Technologia LED na stałe zadomowiła się w polskiej rzeczywistości. Tradycyjne żarówki są powszechnie wymieniane właśnie na tego typu – zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domach i mieszkaniach, a także biurach, fabrykach, zakładach. Coraz częściej spotyka się takie rozwiązania jak kinkiety ścienne, które wyróżniają się funkcjonalnością i atrakcyjnym designem. Są na tyle uniwersalne, że można z powodzeniem zamontować je dosłownie w każdym pomieszczeniu z myślą o różnych funkcjach – równie dobrze nadaje się bowiem jako oświetlenie do czytania umieszczone na ścianie w salonie, do łazienki, aby oświetlać lustro czy w korytarzu w celach estetycznych.

Kinkiet na wysięgniku

Oświetlenie powinno być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również praktyczne. Ten warunek spełniają kinkiety na wysięgniku, których kierunek świecenia da się łatwo regulować. Po montażu wystarczy jednym ruchem ręki przesunąć ramię, żeby skierować wiązkę tam, gdzie się chce. To bardzo użyteczna funkcja, dzięki której można łatwo zmienić zastosowanie kinkietu. Pokaż wiecej opisu >>

Aktywne filtry

Jednym z najbardziej efektywnych rodzajów opraw oświetleniowych są Kinkiety, które są cenione za specyficzny rodzaj emitowanego przez nie światła nadającego pomieszczeniom kameralny wygląd i podkreślające określone elementy wnętrza.

Kinkiety mogą zostać dopasowane do dowolnej aranżacji wnętrz, zarówno o klasycznym jak i nowoczesnym charakterze. Wspaniale sprawdzając się na klatkach schodowych, w korytarzach oraz jako oświetlenie luster. Ogromną zaletą tego rodzaju opraw jest to, że przy ich pomocy możemy oświetlić tylko te miejsca, które mamy zamiar wyeksponować.

Najczęściej spotykanymi rodzajami lamp kinkietowych są kinkiety sufitowe, kinkiety ścienne oraz kinkiety zewnętrzne. Wszystkie oferowane przez nas oprawy tego typu są kinkietami LED, ponieważ do każdej oprawy możemy zastosować nowoczesną żarówkę LED lub dany kinkiet posiada już wbudowane, zintegrowane źródła światła LED.

Kinkiety do łazienki

Najczęstszym sposobem zastosowania tych źródeł światła są ścienne kinkiety łazienkowe. Ze względu na swój uniwersalny charakter mogą zostać zamontowane dosłownie wszędzie – popularną opcją jest umieszczanie kinkietu nad lustrem, chociaż ze względu na swoją wodoszczelność mogą być umiejscowione nad wanną bądź nad kabiną prysznicową.

Kinkiety do sypialni

Ze względu na podstawową rolę sypialni, jako miejsca przeznaczonego do snu oraz wypoczynku, kinkiet sypialniany nie powinien emitować rzęsistego, oślepiającego światła, a takie które będzie wyciszać i skłaniać do odpoczynku oraz relaksu. Kinkiet ścienny jest doskonałym zamiennikiem lampki nocnej, przez to, że daje wystarczająco dużo światła, by umożliwić czytanie w łóżku. Jeśli ma on pełnić tą funkcję warto zamontować dwa, po jednym z każdej strony łóżka, tak aby nie przeszkadzał śpiącej z nami osobie.

Najbardziej cenionymi opcjami kolorystycznymi są kinkiet czarny oraz kinkiet biały, których uniwersalność pozwoli na zastosowanie tych opraw w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego styl.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć