Kategorie

Żarówki ściemnialne LED

W ofercie producentów świetlówek LED znajdują się żarówki ściemnialne, które pozwalają na swobodne kształtowanie natężenia światła, jeśli zajdzie taka konieczność. Jak działają i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Funkcja ściemniania oświetlenia

W sklepach dostępne są zarówno świetlówki LED ściemnialne, jak i żarówki LED przystosowane do ściemniaczy, które będą współpracowały z takimi urządzeniami. Takie produkty LED współpracujące ze ściemniaczami działają w ten sposób, że są wyposażone w wewnętrzny sterownik pozwalający na regulowanie jasności światła za pomocą dowolnych, ogólnodostępnych ściemniaczy. Na opakowaniu żarówki ściemnialnej LED powinna znaleźć się informacja o tym, jakie urządzenie może z nimi współpracować. Możesz kupić na przykład modele z regulacją fazy.

Jeśli nieprawidłowo dostosujesz żarówki LED do ściemniaczy, szybko to zauważysz, ponieważ oświetlenie może wówczas migać oraz wydawać brzęczące dźwięki. Tak też się stanie, jeśli wykorzystasz dowolne świetlówki LED, bez funkcji ściemniania. Oświetlenie może się nawet wyłączyć czy przedwcześnie przepalić, a ściemniacz może zostać uszkodzony i nie będzie się nadawał do dalszego użytku.

Dlatego najlepiej stosować ściemniacze z kompatybilną żarówką do ściemniania, by nie było ryzyka tego, że dojdzie do ich uszkodzenia.

Jak wybrać ściemnialne żarówki LED?

Żarówki LED wiodą zdecydowany prym. Ma to związek z tym, że są najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia, z jakiego możesz obecnie skorzystać. Występują w wielu wersjach, jeśli chodzi o oferowaną barwę światła, jego natężenie czy też rozmiar gwintu – zwykle to gwint E27 lub E14, czyli duży lub mały. Jak wśród setek różnych propozycji świetlówek ledowych rozpoznać te, które są żarówkami LED ściemnialnymi?

Najczęściej jest to wyraźnie oznaczone – np. słowami „możliwość ściemniania”. Taka informacja powinna znaleźć się zarówno w specyfikacji produktu na stronie internetowej czy w miejscu sprzedaży, jak i na ich opakowaniu.

Gdzie stosować żarówki LED z funkcją ściemniania?

Najprościej odpowiedzieć na to pytanie w ten sposób, że ściemnialne żarówki LED powinieneś stosować w lampach, które są przystosowane do takiego działania oraz zmiany natężenia światła, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz zarówno oświetlać nimi całe pomieszczenie, jak i stosować je w charakterze produktu punktowego. Jeśli dana lampa ma funkcję ściemniania, to naturalnie trzeba w niej zastosować odpowiednio dobrane świetlówki.

Dla Twojej wygody możesz wybrać żarówki LED do ściemniaczy i same urządzenia tego typu, a przy tym wyposażyć się w pilota, dzięki któremu będziesz mógł dowolnie nimi sterować. Coraz popularniejsza staje się obsługa żarówek LED ściemnialnych przy użyciu aplikacji na smartfona.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć