Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 706,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Lampy Ogrodowe Solarne

Lampy solarne LED przed Twoim domem

Źródła światła wyposażone w niewielkie ogniwa zasilane energią słoneczną nadają się idealnie na działce, przy domu, przy wejściu na posesję czy w ogrodzie. Do działania potrzebują niewielkiej ilości promieni słonecznych, dzięki czemu dają światło po zmierzchu, nawet jeśli dzień był pochmurny. Stosuje się je przede wszystkim do dwóch celów: po pierwsze z myślą o estetyce, a po drugie do wyznaczania ścieżek, alejek i dróg po zmroku.

W ciągu dnia ogniwo wbudowane w konstrukcję oświetlenia ładuje się, aby po zmroku wydobywało się z niego subtelne, ale widoczne światło. Rozmieszczając je w różnych miejscach i odpowiednio rozplanowując, można zbudować niepowtarzalny klimat w ogrodzie, na działce czy przed domem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać to rozwiązanie również jako element wystroju nieruchomości na Boże Narodzenie.

Szeroki wybór lamp solarnych, w tym m.in. sodowych dostępny jest w naszym sklepie. Starannie wyselekcjonowane artykuły pochodzące od sprawdzonego producenta są oferowane w korzystnych cenach, dzięki czemu można oszczędzić nie tylko za sprawą samej technologii, która bazuje na fotowoltaice, ale również podczas zakupu. Pokaż wiecej opisu >>

Aktywne filtry

lampy solarne ogrodowe, czy warto?

Już od długiego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się solarne lampy ogrodowe, które nie wymagają ciągnięcia dodatkowych kabli, ale zasilane są energią słoneczną. Jest to ekologiczne,  praktyczne i energooszczędne rozwiązanie. Przy zerowym koszcie za energię elektryczną łatwo możemy oświetlić elewację budynku, podświetlić ścieżki w ogrodzie, taras, ulubione rośliny czy rabatki z kwiatami.

Przeważnie lampy solarne mają neutralną barwę światła ale również występują lampy solarne w barwie ciepłej i zimnej.

Lampa solarna ładuje się w dzień poprzez nagrzewanie ogniw fotoelektrycznych promieniami światła, a załącza się po zapadnięciu zmroku. Ogniwa fotowoltaiczne są praktycznie bezawaryjne i mogą pracować nawet do 20 lat.

Wśród rodzajów lamp solarnych są takie które złączają się w momencie gdy czujniki wykryją ruch w jej pobliżu.

Reasumujc z uwagi na liczne zalety lamp ogrodowych solarnych napewno warto zastosować je na swojej posesji. Polecamy jednak upewnić się, co do jakości montowanych lamp poniweaż tanie produkty mogą nie wytrzymać nawet jednego sezonu.

Jak uruchomić lampy solarne do ogrodu?

Uruchomienie lamp solarnych jest bardzo proste, wystarczy tylko wbić je w grunt lub zamocować na elewacji czy słupie a następnie i ustawić panel tak, by był wystawiony możliwie najbardziej na promienie słoneczne (najkorzystniejsze jest skierowanie paneli lamp solarnych na południe. Jeśli to niemożliwe, lepsze jest odchylenie na zachód niż na wschód). Lampy solarne mają wbudowany czujnik zmierzchu, który załącza się samoczynnie po zmroku.

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż maksymalny czas świecenia oprawy solarnej LED będzie się różnić w zależności od czasu absorbcji oraz intensywności promieni słonecznych. Zaleca się również okresowe czyszczenie powłoki modułu solarnego ponieważ zabrudzone ogniwo może obniżyć wydajność fotowoltaiczną.


lampy solarne ogrodowe led

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć