Kategorie

Programatory

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Jednym z najbardziej efektywnych urządzeń pozwalających zmniejszyć rachunki za prąd są programatory. Oprócz oszczędności  na energii elektrycznej programator pozwala również na uniknięcie spięć elektrycznych w przypadku gdy podłączymy do sieci zbyt dużą liczbę obciążających ja urządzeń.

Instalacja programatora dobowego lub elektronicznego jest dość prosta. Wystarczy tylko włożyć go do gniazdka elektrycznego, a następnie wkładamy wtyczkę urządzenia których chcemy sterować do gniazdka w programatorze. Pozostaje nam już tylko ustawienie przedziału godzinowego na programatorze i gotowe!

Ustawienie programatora czasowego zależy od sposobu działania.

Programator analogowy (mechaniczny) mają pierścień na którym są oznaczone godziny od 0 do 23. Każda godzina podzielona jest na 4 jednostki po 15 minut. W pierwszej kolejności ustawiamy pokrętło na bieżącą godzinę, a następnie ustawiamy czasy przełączania. Tego typu programatory są tanie i niezawodne natomiast ich wadą jest brak możliwości precyzyjnego ustawiania czasów przełączania i charakterystyczny dźwięk mechanizmu zegarowego programatora.

Programator elektroniczny ustawia się za pomocą przycisków, a dokładne wskazania widzimy na cyfrowym wyświetlaczu. Zaletą takiego programatora jest bardzo dokładne ustawianie czasów przełączania oraz możliwość programowania cykli przełączania w ujęciu tygodniowym i rocznym natomiast wadą jest trudniejszy sposób nastawy oraz większe zapotrzebowanie na prąd.

Takie zegary sterujące mają zastosowanie przy bojlerach grzejących wodę, sterowania oświetleniem zewnętrznym, akwarystycznym, sterowanie nawilżaczami, nadzorowania pracy urządzeń AGD,  kontrolą nad elektrycznym systemem grzewczym oraz wszędzie tam gdzie potrzebne jest kontrola nad włączaniem i wyłączaniem urządzeń elektrycznych.

Istnieją dwa rodzaje zakresów programowania gniazdek czasowych – dobowy, oraz tygodniowy, przy czym w przypadku wyłączników cyfrowych, ich zakres jest zazwyczaj dłuższy niż w analogowych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć