Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 236,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Zasilacze

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór wysokowydajnych zasilaczy montażowych, instalacyjnych, wtyczkowych i desktopowych przeznaczonych do pracy z różnymi urządzeniami elektrycznymi i elementami wykonanymi w technologii LED (taśm, lamp, świetlówek), które wymagają stabilizowanego poziomu napięcia zasilającego. W katalogu elektrosalon.pl znajdują się produkty o napięciu wyjściowym 12 V i wejściowym 230 V. Osprzęt charakteryzuje się pierwszą klasą ochronności IP67, co pozwala na pracę w skrajnych warunkach termicznych, od: -20 do +50°C. Klienci mają do wyboru urządzenia o mocy maksymalnej do 6, 25, 35, 80, 100, 150, 250 i 350 W. Modułowy kształt obudowy oraz mała wielkość umożliwia łatwy montaż. Zasilacz montażowy doskonale sprawdza się w systemach automatyki przemysłowej.

Aktywne filtry

Jak dobrać zasilacz do oświetlenia LED (na przykładzie taśmy LED)

Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią moc zasilacza do naszego odcinaka taśmy LED. Taśma LED potrzebuje napięcia 12V prądu stałego.

Aby obliczyć, jaka jest nam potrzebna moc zasilacza, potrzebujemy pomnożyć moc znamionową jednego metra odcinka taśmy, którą chcemy podłączyć oraz jej długość i pomnożyć z sobą te wartości. Otrzymaną wartość mnożymy jeszcze x 10%, tak by mieć trochę zapasu.

Przykładowo, jeśli mamy 5 m taśmy o mocy 30W (czyli 1 m taśmy potrzebuje 6W prądu) i chcemy podłączyć całą taśmę do zasilacza, to wykonujemy następujące działanie:

(5 m * 6 W/m) * 110% = 33W

Ważne uwagi na temat zasilaczy

Pamiętaj, że moc zasilacza nigdy nie może być słabsza od wyliczonego zapotrzebowania. Jeśli moc zasilacza będzie wyższa od wyliczonego, to nic nie szkodzi.

Zasilaczy nie łączymy z sobą. Jeśli połączymy zasilacze, nie oznacza to, że będzie można podłączyć do nich dłuższą taśmę LED.

W miejscach narażonych na wilgoć zastosuj zasilacz o zwiększonej klasie odporności IP np. IP44 lub większej.

W miarę możliwości zapewnij swobodny przepływ powietrza w miejscu pracy zasilacza. Na pewno zwiększy to jego żywotność.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć