INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie wewnętrzne Lampy Ścienne - Kinkiety
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Lampy Ścienne - Kinkiety

Kinkiet ścienny LED

Technologia LED na stałe zadomowiła się w polskiej rzeczywistości. Tradycyjne żarówki są powszechnie wymieniane właśnie na tego typu – zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domach i mieszkaniach, a także biurach, fabrykach, zakładach. Coraz częściej spotyka się takie rozwiązania jak kinkiety ścienne, które wyróżniają się funkcjonalnością i atrakcyjnym designem. Są na tyle uniwersalne, że można z powodzeniem zamontować je dosłownie w każdym pomieszczeniu z myślą o różnych funkcjach – równie dobrze nadaje się bowiem jako oświetlenie do czytania umieszczone na ścianie w salonie, do łazienki, aby oświetlać lustro czy w korytarzu w celach estetycznych.

Kinkiet na wysięgniku

Oświetlenie powinno być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również praktyczne. Ten warunek spełniają kinkiety na wysięgniku, których kierunek świecenia da się łatwo regulować. Po montażu wystarczy jednym ruchem ręki przesunąć ramię, żeby skierować wiązkę tam, gdzie się chce. To bardzo użyteczna funkcja, dzięki której można łatwo zmienić zastosowanie kinkietu.

Lampy ścienne do czytania

Czytanie to jedna z najstarszych rozrywek, ale nie tylko, bo również forma nauki i przyswajania wiedzy. Dzięki lekturze rozwija się wyobraźnia, poznaje się nowe informacje o otaczającej rzeczywistości, poszerza się słownictwo czy poprawia pamięć, a to przecież tylko niektóre z licznych korzyści wynikających z czytania. Jednak aby spełniało ono swoją funkcję i po prostu było przyjemne bądź wydajne (w zależności od celu lektury), czytelnik powinien mieć dobre warunki, które zachęcają do otwarcia książki bądź innego rodzaju publikacji. Jednym z kluczowych elementów, o które należy zadbać, jest oświetlenie. Lampa ścienna to polecane i godne uwagi rozwiązanie.

Tego rodzaju oświetlenie spisuje się znakomicie w pomieszczeniach, w których łóżko bądź sofa stykają się ze ścianą albo powierzchnia pomieszczenia jest na tyle niewielka, że trudno zmieścić stojącą lampę. Kinkiet ścienny warto zamówić właśnie w przypadku, gdy chce się oszczędzić przestrzeń i szuka się rozwiązań nakierowanych na ergonomię, które jednocześnie prezentują się atrakcyjnie. Ponieważ montuje się go na ścianie, nie zajmuje miejsca na podłodze, co w ciasnych sypialniach i niewielkich pokojach jest bardzo istotne.

Łatwość montażu i uniwersalność zastosowania to zresztą niezwykle ważne cechy lampy ściennej do czytania. Bez problemu można ją przenieść z jednego pomieszczenia, żeby zamontować w innym, zgrabnie dopasowując ją do otaczającej przestrzeni. Dobrze prezentuje się w zestawieniu z praktycznie każdym stylem wykończenia – wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor. Poszukując lampy do czytania, szczególnie warto się zainteresować modelami wyposażonymi w wysięgnik, ponieważ są najbardziej praktyczne ze względu na możliwość regulacji kąta padania światła.

Kinkiet łazienkowy

Oświetleniu łazienki należy poświęcić dużo uwagi i dobrać je wyjątkowo starannie – po pierwsze z uwagi na aspekty użytkowe tego pomieszczenia, a po drugie ze względu na bezpieczeństwo. Do najczęściej polecanych rozwiązań zalicza się kinkiet ścienny, który znakomicie sprawdza się wokół prysznica czy wanny. Skupiona i wydajna wiązka bardzo dobrze oświetla przestrzeń, a do tego świetnie komponuje się ze stylem wykończenia każdej łazienki. Ważne jest również to, że kinkiety są odporne na wilgoć.

Kinkiet nad lustro

Newralgicznym elementem wyposażenia każdej łazienki jest lustro. Jako że właśnie przy nim mężczyźni się golą, a kobiety robią makijaż, należy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. Światło powinno być jasne i zwrócone ku powierzchni lustra, ale nie oślepiające. Mając na uwadze te wszystkie wymagania, wiele osób słusznie uznaje, że najlepszym wyborem jest lampa ścienna. Rzeczywiście, to bardzo dobre rozwiązanie do łazienki – nie tylko przy prysznicu czy wannie, ale również nad lustrem. Wiszący kinkiet wtapia się w przestrzeń i nie dominuje nad nią, a zarazem właściwie spełnia swoją funkcję, zapewniając skuteczne oświetlenie.

LAMPA ŚCIENNA KINKIET 081018-1
139.00 zł
LAMPA ŚCIENNA KINKIET CZARNY FABIONE W1
199.00 zł
LAMPA ŚCIENNA KINKIET CZARNY FABIONE W2
299.00 zł
LAMPA ŚCIENNA KINKIET FONTENEA W1
199.00 zł
LAMPA ŚCIENNA KINKIET LOFT NAVARRO
189.00 zł
 2345678 

Jednym z najbardziej efektywnych rodzajów opraw oświetleniowych są Kinkiety, które są cenione za specyficzny rodzaj emitowanego przez nie światła nadającego pomieszczeniom kameralny wygląd i podkreślające określone elementy wnętrza.

Kinkiety mogą zostać dopasowane do dowolnej aranżacji wnętrz, zarówno o klasycznym jak i nowoczesnym charakterze. Wspaniale sprawdzając się na klatkach schodowych, w korytarzach oraz jako oświetlenie luster. Ogromną zaletą tego rodzaju opraw jest to, że przy ich pomocy możemy oświetlić tylko te miejsca, które mamy zamiar wyeksponować.

Najczęściej spotykanymi rodzajami lamp kinkietowych są kinkiety sufitowe, kinkiety ścienne oraz kinkiety zewnętrzne. Wszystkie oferowane przez nas oprawy tego typu są kinkietami LED, ponieważ do każdej oprawy możemy zastosować nowoczesną żarówkę LED lub dany kinkiet posiada już wbudowane, zintegrowane źródła światła LED.

Kinkiety do łazienki

Najczęstszym sposobem zastosowania tych źródeł światła są ścienne kinkiety łazienkowe. Ze względu na swój uniwersalny charakter mogą zostać zamontowane dosłownie wszędzie – popularną opcją jest umieszczanie kinkietu nad lustrem, chociaż ze względu na swoją wodoszczelność mogą być umiejscowione nad wanną bądź nad kabiną prysznicową.

Kinkiety do sypialni

Ze względu na podstawową rolę sypialni, jako miejsca przeznaczonego do snu oraz wypoczynku, kinkiet sypialniany nie powinien emitować rzęsistego, oślepiającego światła, a takie które będzie wyciszać i skłaniać do odpoczynku oraz relaksu. Kinkiet ścienny jest doskonałym zamiennikiem lampki nocnej, przez to, że daje wystarczająco dużo światła, by umożliwić czytanie w łóżku. Jeśli ma on pełnić tą funkcję warto zamontować dwa, po jednym z każdej strony łóżka, tak aby nie przeszkadzał śpiącej z nami osobie.

Najbardziej cenionymi opcjami kolorystycznymi są kinkiet czarny oraz kinkiet biały, których uniwersalność pozwoli na zastosowanie tych opraw w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego styl.