INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie LED do kuchni
2019-09-26

Oświetlenie LED do kuchni

Oświetlenie LED do kuchni

Każdy przyzna, że kuchnia to szczególne miejsce w domu. Oczywiście nie bez znaczenia w kuchni jest oświetlenie. Dobrze oświetlona kuchnia ułatwia przygotowanie posiłków czy zmywanie naczyń.  W dzisiejszym poradniku postaramy się zainspirować Cię kuchennym oświetleniem oraz pokazać różne rozwiązania.

Lampy wiszące do kuchni

Lampy wiszące w kuchni

Lampy wiszące to klasyka oświetlania kuchennego. Możemy tutaj wybierać spośród tysięcy dostępnych modeli. To, na co należy zwrócić szczególną uwagę to by lampa oprócz wyglądu pasującego do całej aranżacji dawała jednolite światło. Warto tutaj zwrócić uwagę na klosz lampy. Powinien być taki, by nie rozpraszał światła.

W zależności od potrzeb możemy zastosować lampy z kloszem, który będzie szeroko oświetlał powierzchnię kuchenną.

Lampy wiszące do kuchni

Jeśli jednak potrzebujemy doświetlić blat, wyspę lub stół to wybierzmy lampy kuchenne z kloszem, który będzie kierował światło w dół. Poniżej nasze propozycje:

Lampy wiszące do kuchni

Lampy wiszące do kuchni nie tylko pełnią funkcję oświetlania ale również podkreślają jego aranżację i stanowią niejako dopełnienie całego projektu.

Tuby oświetleniowe do kuchni

Alternatywą do lamp wiszących do kuchni są tuby oświetleniowe (zarówno w formie walców jak i w formie opraw prostokątnych). Tuby oświetleniowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i świetnie spełniają rolę głównego oświetlenia kuchni. Tuby zwłaszcza dobrze prezentują się w grupie.

Tuby oświetleniowe do kuchni

Niektóre Tuby oświetleniowe posiadają możliwość regulacji źródła światła. Bardzo popularnymi modelami tego typu opraw są oprawy marki Kobi o nazwach roboczych OH36 i OH36 w wersjach 5 cm, 8,4cm i 11 cm wysokości.

Tuby oświetleniowe do kuchni

Oczka halogenowe do kuchni

Oczka halogenowe w kuchni

Oczka halogenowe to rodzaj oświetlania punktowego. Tego typu oprawy idealnie sprawdzą się do podświetlania przestrzeni roboczej typu blat kuchenny czy zlew. Obecnie oczka halogenowe do kuchni występuję w różnego rodzaju formach i kształtach. Ciekawym rozwiązaniem są betonowe oczka halogenowe czy ruchome oczka halogenowe.

Oczka halogenowe do kuchni

Reflektory szynowe jako oświetlenie kuchni

Coraz częściej jako oświetlenie kuchenne wybierane są reflektory szynowe. Jest to niezwykle praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Mając zamontowane reflektory szynowe w kuchni nie potrzebujesz już w zasadzie żadnego innego oświetlenia. Reflektory możesz dowolnie obracać w każdą stronę oraz w razie potrzeby łatwo dołożyć dodatkowy reflektor i doświetlić miejsce w którym potrzebujesz dodatkowego światła. Reflektor możesz również przesuwać po szynie i tak skonfigurować oświetlenie, by odpowiadało Twoim potrzebom. Ważnym parametrem podczas wyboru reflektora jest kąt padania światła. Im mniejszy kąt, tym oświetlenie jest bardziej punktowe. Generalnie do kuchni zalecamy reflektory o kącie 45 - 60 stopni. Oświetlenie kuchenne na szynoprzewodach to super rozwiązanie dla nowoczesnych oraz industrialnych wnętrz.

Reflektory szynowe

Oświetlenie led do kuchni podszafkowe

Oświetlenie led do kuchni podszafkowe

Oświetlenie led do kuchni pod szafki to praktyczne rozwiązanie do miejsc zaciemnionych. Doświetlimy za ich pomocą blaty, wnęki czy półki. Tego typu oświetlenie jest bardzo proste w instalacji. Można je zamontować nawet na taśmie dwustronnej. W większości przypadków oświetlenie podszafkowe przystosowane jest do napięcia 230V. Listwy podszafkowe posiadają wyłącznik światła umiejscowiony na jednym z boków dlatego wygodnie możemy włączyć światło i doświetlić  daną powierzchnię. Ciekawą funkcją listw podszafkowych jest możliwość łączenia ich w grupy.

Oświetlenie podszafkowe

Podsumowanie

Oświetlenie do kuchni jest kluczową sprawą podczas urządzania domu. Kuchnia to miejsce szczególne i dlatego wymaga szczególnego podejścia. Na koniec przedstawiamy jeszcze garść technicznych informacji na które koniecznie zwróć uwagę przy wyborze kuchennego oświetlenia:

- temperatura barwowa - wybieraj barwę ciepłą 3000K lub neutralna a 4000K

- zwróć uwagę na liczbę lumenów (im wyższa tym więcej światła daje)

- sprawdź trwałość źródła światła (trwałość wyrażona jest w godzinach pracy)

Życzymy udanych kuchennych aranżacji!