INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie zewnętrzne Reflektory ogrodowe
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Reflektory ogrodowe

Reflektory ogrodowe idealnie nadają się do podświetlania ścieżek, alejek komunikacyjnych ale również mogą oświetlić elewację budynku, podświetlić wybrane rośliny ogrodowe czy godne uwagi rabatki z kwiatami.

Reflektory ogrodowe są bardzo proste w instalacji. Najprostszym sposobem montażu reflektorka ogrodowego jest wbicie go w ziemię za pomocą dołączonego do zestawu szpikulca.

Zastosowanie takiego oświetlenia nie tylko zwiększa bezpieczeństwo podczas poruszania się w ogrodzie ale również nada mu niepowtarzalny klimat.

Jakie źródło światła?

Reflektorki ogrodowe najczęściej są dostosowane do żarówek LED GU10. Możemy zastosować praktycznie każdą barwę światła w zależności od potrzeb i zamierzonego efektu. Do oświetlenia drzew polecamy jednak zastosować żarówkę o tzw wąskim koncie, ponieważ będzie ona punktowo oświetlać tylko to, co chcemy wyodrębnić. Występują również reflektory solarne, które możemy zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia kabli i nie martwiąc się o rachunki za prąd.

Dlaczego warto oświetlić ogród oraz dom na zewnątrz?

Po pierwsze dlatego, że taras, ogród stanowi jakby przedłużenie wnętrza Twojego domu i jest to Twoją wizytówką dla innych i tak jak nie każdy będzie mógł widzieć Twój dom wewnątrz tak większość postronnych osób może zwrócić uwagę na to co widać na zewnątrz czyli na Twój ogród czy fasadę Twojego domu.

Po drugie chodzi o bezpieczeństwo i wygodę. Ważne jest by nie potknąć się w ciemności np o schody, krawężnik itp. Właśnie dlatego warto zamontować reflektorki ogrodowe przy ścieżkach prowadzących do domu.