Strona główna Oświetlenie zewnętrzne Reflektory ogrodowe
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Reflektory ogrodowe

Jako niezwykle istotny element wyposażenia oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu wymaga przemyślanego zaplanowania. Warto dobrać kompleksowy zestaw skomponowany z wielu elementów, który zapewni doskonałą widoczność po zmroku i w pochmurne dni. Reflektory zewnętrzne oraz kinkiety pomogą również stworzyć nastrojową atmosferę i wzbogacić wygląd domu, oraz ogrodu. Na jaki rodzaj wyposażenia warto się zdecydować? Kinkiet zewnętrzny, lampa czy reflektor – możliwości jest dużo. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. W zależności od architektonicznego rozplanowania domu i ogrodu warto skoncentrować się na jednym rodzaju produktów – stojących lub wiszących. Jeśli szczególnie zależy Ci na energooszczędności konkretnego rozwiązania, wybierz lampy zewnętrzne LED lub oświetlenie z czujnikiem ruchu, które pozwala zredukować ilość zużywanego prądu do minimum.

Reflektory ogrodowe idealnie nadają się do podświetlania ścieżek, alejek komunikacyjnych ale również mogą oświetlić elewację budynku, podświetlić wybrane rośliny ogrodowe czy godne uwagi rabatki z kwiatami.

Reflektory ogrodowe są bardzo proste w instalacji. Najprostszym sposobem montażu reflektorka ogrodowego jest wbicie go w ziemię za pomocą dołączonego do zestawu szpikulca.

Zastosowanie takiego oświetlenia nie tylko zwiększa bezpieczeństwo podczas poruszania się w ogrodzie ale również nada mu niepowtarzalny klimat.

Jakie źródło światła?

Reflektorki ogrodowe najczęściej są dostosowane do żarówek LED GU10. Możemy zastosować praktycznie każdą barwę światła w zależności od potrzeb i zamierzonego efektu. Do oświetlenia drzew polecamy jednak zastosować żarówkę o tzw wąskim koncie, ponieważ będzie ona punktowo oświetlać tylko to, co chcemy wyodrębnić. Występują również reflektory solarne, które możemy zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia kabli i nie martwiąc się o rachunki za prąd.

Dlaczego warto oświetlić ogród oraz dom na zewnątrz?

Po pierwsze dlatego, że taras, ogród stanowi jakby przedłużenie wnętrza Twojego domu i jest to Twoją wizytówką dla innych i tak jak nie każdy będzie mógł widzieć Twój dom wewnątrz tak większość postronnych osób może zwrócić uwagę na to co widać na zewnątrz czyli na Twój ogród czy fasadę Twojego domu.

Po drugie chodzi o bezpieczeństwo i wygodę. Ważne jest by nie potknąć się w ciemności np o schody, krawężnik itp. Właśnie dlatego warto zamontować reflektorki ogrodowe przy ścieżkach prowadzących do domu.


Reflektory ogrodowe
Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 4 ocen