INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Akcesoria i osprzęt Czujniki ruchu
Filtrowanie
Klasa szczelności
Cena
Przedział cenowy:

Czujniki ruchu

Czujniki Ruchu są urządzeniami mającymi szerokie zastosowanie zarówno w prywatnych domach, budynkach mieszkalnych czy obiektach użyteczności publicznej. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebujemy kontrolować oświetlenie czy wiele innych urządzeń takich jak np. klimatyzacja. Dzięki zastosowaniu czujników ruchu możemy znacznie oszczędzić na kosztach energii nie mówiąc już o poprawie bezpieczeństwa posesji czy komforcie użytkowania. Czujniki dzielą się na 2 główne rodzaje:

1. Czujniki PIR (Czujniki Pasywne) - elektroniczne detektory działające na podczerwień, nie emitują promieniowania podczerwonego, a jedynie analizują jego zmiany. Brak możliwości regulacji czułości detekcji.

2. Mikrofalowe Czujniki Ruchu (Czujniki aktywne), które emitują promieniowanie podczerwone i wykrywają je w zakresie pola detekcji. Umożliwiają regulację czułości detekcji. Zaletą tego rodzaju czujników jest to, że nie jest wrażliwy na zmiany temperatury otoczenia lub poruszającego się obiektu.

Wybierając czujnik dobierzmy odpowiednie, potrzebne nam w danym zastosowaniu parametry takie jak: kąt detekcji czujnika (od 120° do 360°), zasilanie czy klasę odporności na warunki atmosferyczne (od IP20 do IP48).


Czujniki ruchu
Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 3 ocen