Strona główna Akcesoria i osprzęt Czujniki ruchu
Filtrowanie
Klasa szczelności
Cena
Przedział cenowy:

Czujniki ruchu

W naszym sklepie internetowym oferujemy czujniki ruchu do lampy LED, które są urządzeniami mającymi szerokie zastosowanie zarówno w prywatnych domach, budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebujemy kontrolować oświetlenie czy wiele innych urządzeń takich jak np. klimatyzacja. Dzięki zastosowaniu czujników ruchu i zmierzchu możemy znacznie oszczędzić na kosztach energii nie mówiąc już o poprawie bezpieczeństwa posesji czy komforcie użytkowania.

Czujniki ruchu i zmierzchu dzielą się na trzy główne rodzaje:

Czujniki PIR (pasywne)

Elektroniczne detektory działające na podczerwień, nie emitują promieniowania podczerwonego, a jedynie analizują jego zmiany. Brak możliwości regulacji czułości detekcji. Jeżeli w obserwowanym obszarze nastąpi zmniejszenie (podwyższenie) temperatury, sensor zinterpretuje to, jako ruch i spowoduje włączenie lampy. Tego typu czujnik do lamp LED może być instalowany zarówno wewnątrz pomieszczeń (np. w korytarzach, garażach), jak i na zewnątrz obiektów. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, aby był on montowany w miejscach zabezpieczających urządzenie od opadów deszczu i śniegu.

Mikrofalowe Czujniki Ruchu (aktywne)

Emitują promieniowanie podczerwone i wykrywają je w zakresie obserwowanego pola. Umożliwiają regulację czułości detekcji. Zaletą tego rodzaju czujnika, jest to, że nie jest wrażliwy na zmiany temperatury otoczenia lub poruszającego się obiektu. Dzięki temu, że mikrofale przenikają przez materiały plastikowe, szklane i drewniane ten typ detektora może być instalowany w niewidocznych miejscach, przez co doskonale sprawdzi się w różnych systemach alarmowych.

Czujniki mieszane (dualne)

Łączą technologię aktywną i pasywną. Urządzenia te są bardziej efektywne w wykrywaniu ruchu i o wiele mniej podatne na fałszywe alarmy.

Wybierając czujnik, dobierzmy odpowiednie, potrzebne nam w danym zastosowaniu parametry takie jak: kąt detekcji czujnika (od 120° do 360°), zasilanie czy klasę odporności na warunki atmosferyczne (od IP20 do IP48).

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty czujników ruchu i zmierzchu do lamp LED.


Czujniki ruchu
Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 3 ocen