Strona główna Blog oświetleniowy Jakie oświetlenie w garażu?
2020-10-14

Jakie oświetlenie w garażu?

Oświetlenie garażowe

 

Garaż, miejsce w którym parkujemy auto, ale często też wykonujemy różne prace majsterkowe” dobór oświetlenia w garażu będzie więc często sprawą indywidualną w zależności od tego do czego garaż na co dzień nam służy.

 

Jakie Lampy do garażu?

Jeśli chodzi o wybór Lamp do garażu, aktualnie zdecydowanie wygrywają lampy LED, dostępne też w wersji garażowej. Charakteryzują się one dużą funkcjonalnością i pozwolą oświetlić nawet duże pomieszczenia dając bardzo dobre światło w garażu, dodatkowo są odporne na wilgoć i stosunkowo niedrogie.

Bardzo często stosowane w wersji oprawy świetlówkowej. Oprawy lamp LEDowych sięgają nawet do 150 cm, co pozwala na bardzo dobre oświetlenie w garażu.

 

Oprawa hermetyczna LED

Oprawa Liniowa Hermetyczna LED 36W Neutralna - 120 cm

 

Zobacz >> oprawy hermetyczne, które idealnie nadają się do oświetlenia garażu.

 

Również oprawy w formie plafonów spełnią swoją funkcję jako oświetlenie garażowe. Prostota, trwałość oraz wymienne źródło światła to największe atuty tego typu oświetlenia.


Oprawa garażowa

Oprawa Kanałowa, Garażowa W1 z Poliwęglanu, 1xE27, IP44

 

Oświetlenie stołu z narzędziami

W większości przypadków, używamy garaż jako pomieszczenia gdzie odbywają się drobne naprawy czy też niewielkie prace montażowe. Często gdy chcemy coś naprawić, dokręcić itp, podstawowe światło w garażu nie wystarcza ponieważ działanie te wymagają dokładności i precyzji, warto wtedy zastanowić się nad dodatkowym źródłem światła w garażu, które umożliwi nam pracę w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie lampka magnetyczna którą możemy umieścić na stole z narzędziami, jej zaleta to przede wszystkim cena, jest to zakup rzędu zaledwie kilkunastu złotych. Droższą ale też dającą o wiele więcej mocy” opcją jest nabycie sprzętu w postaci halogenowej lampy warsztatowej”, jeśli twoja praca wymaga, pełnego odwzorowania barw (np. lakierowanie) w świetle zbliżonym do naturalnego, będzie to wielkie ułatwienie związane z poprawą oświetlenia w garażu.

 

halogen led halogen naświetlacz led


Zobacz >> halogeny led
, które mogą mieć zastosowanie zarówno w środku pomieszczenia garażowego jak również na zewnątrz.


Oświetlenie garażowe

Jak ma wyglądać barwa światła w garażu?

Garaż, w dzisiejszych czasach w zwykłym jednorodzinnym domu znajduje się przeważnie, w miejscu poniżej parteru, czyli tam gdzie nie dociera naturalne dzienne światło ze względu na brak jakichkolwiek otworów okiennych.

A więc spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak ma wyglądać barwa światła w garażu. Jeśli chodzi o barwę światła w pomieszczeniu garażowym, musimy zawęzić skale do dwóch typów barw światła; neutralnej (białej) i zimnej. Trzecia barwa, ciepła nie jest praktycznie w ogóle wykorzystywana do tego typu pomieszczeń. Kwestia dobrania barwy światła do garażu, zależy oczywiście od naszych potrzeb. Barwa światła - biała, to ta która jest najbardziej podobna do naturalnego słonecznego światła, nie męczy wzroku. Barwa zimna, charakteryzuje się właściwościami” pobudzającymi nasz organizm które zwiększą ludzkie skupienie co w konkretnych przypadkach poprawi oświetlenie w garażu i zdecydowanie polepszy jakość pracy.

 

Bezpieczne światło w garażu.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo przede wszystkim, należy wspomnieć o tym jak, zły dobór światła może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku zagrażającemu ludzkiemu zdrowiu. Warto przypomnieć o pewnej zależności, a mianowicie; nie należy korzystać, ze świetlówek, w miejscu gdzie znajdują się obrotowe” elektronarzędzia (np. szlifierka) prąd sieciowy o częstotliwości 50 Hz, wywołuje zjawisko” efektu stroboskopowego przez co, ludzkie oko nie wychwytuje jak obraca się ostrze lub sprawia wrażenie kręcącego się bardzo powoli.

Oświetlenie garażowe

 

Nowoczesne oświetlenie na zewnątrz garażu

Wielu z nas, nie wyobraża sobie garażu bez światła na zewnątrz, słupki zewnętrze czy też lampy najazdowe są opcją którą warto wziąć pod uwagę. Proponujemy również do oświetlenia na zewnątrz garażu naświetlacze z wbudowaną kamerą co nie tylko daje poczucie dobrego oświetlenia zewnątrz garażu ale przede wszystkim wiąże się z bezpieczeństwem i ochroną przed kradzieżą auta, motocyklu czy też drogiego sprzętu (wiertarki, szlifierki itp.)

Naświetlacz LED z kamerą

Kamera Obrotowa, Rejestrator WiFi z Naświetlaczem LED 20W i Czujnikiem Ruchu, Wideodomofon, Monitoring

 

Autor: Sławomir Słotwiński