Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 266,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Seria NT to nowoczesne oświetlenie szynowe (tracki). System oświetlenia szynowego Nex Track to reflektory wyposażone w diody marki Citizen oraz wszystkie niezbędne akcesoria, które spełniają wymagania do zastosowań profesjonalnych takich jak sklepy, muzea czy galerie. Oświetlenie na szynoprzewodach coraz częściej wykorzystuje się także do zastosowań domowych ze względu na łatwość montażu i unikalny design.

Reflektory i szynoprzewody

nextrack szynoprzewody i reflektory

Reflektory LED do Twojej firmy

Zgromadzone poniżej produkty są słusznie uznawane za idealny rodzaj oprawy do nowoczesnego biura niezależnie od jego wielkości. Wszystko za sprawą połączenia współczesnej estetyki z zaawansowaną funkcjonalnością. Reflektory szynowe mogą być wieszane na specjalnych szynach, dokładnie w tych miejscach, gdzie najbardziej jest potrzebne wyraziste, ale i przyjazne dla oka światło. Co istotne, oprawy zebrane w tej kategorii mogą być obracane, co umożliwia punktowe oświetlenie, na przykład eksponujące konkretne stanowiska pracy.

Jakość światła w każdej przestrzeni wykorzystywanej w biznesie ma bezpośrednie przełożenie na ergonomię pracy. Nie da się również ukryć, że korzyści są odczuwalne dla budżetu, bo LED to technologia energooszczędna. Montaż nawet większej liczby reflektorów jest bardzo prosty, a to dzięki układowi szynowemu. Uniwersalny, minimalistyczny design oraz stosowanie czarno-białej, monochromatycznej kolorystyki gwarantuje atrakcyjny efekt estetyczny we wszystkich przestrzeniach biznesowych.

Pojęcie zastosowania „firmowego” oświetlenia jest bardzo szerokie, ponieważ reflektory sufitowe na szynach są używane w biurach, magazynach, halach przemysłowych, hotelach, salach konferencyjnych, gabinetach, gastronomii, obiektach użyteczności publicznej i wielu, wielu innych wnętrzach. Wszędzie dają światło przyjemne dla oka oraz eksponują wybrane przestrzenie lub całość pomieszczenia.

Aktywne filtry

Reflektory i szynoprzewody LED – nowoczesne oświetlenie

Oświetlenie do przemysłu czy biur dostępne w tej kategorii charakteryzuje się właściwościami, które są pożądane w miejscach, gdzie profesjonalizm jest niezbędny. Najczęściej występująca moc dostępnych modeli to 35 W, 38 W, 28 W oraz 40 W. Należy również wziąć pod uwagę określoną barwę światła (żółte – ciepłe, białe – neutralne, niebieskie – zimne). Przy wyborze konkretnego modelu lampy na szynie warto sprawdzić także pozostałe parametry: rodzaj zasilania, klasę ochronności na wnikanie pyłu i wilgoci, klasę ochronności przed porażeniem elektrycznym, sposób montażu, miejsce zastosowania, trwałość źródła światła, współczynnik mocy, wskaźnik oddawania barw, jak również zgodność z unijnymi dyrektywami.

Jeśli chce się używać ściemniacza, należy sprawdzić, czy konkretny reflektor LED jest z nim kompatybilny. Jakość oprawy świetlnej ma przełożenie na funkcjonowanie wszystkich użytkowników wybranej przestrzeni – nie chodzi wyłącznie o efektywność i bezpieczeństwo pracowników, ale również zadowolenie klientów czy kontrahentów. Szkoda byłoby zmarnować potencjał biura, magazynu czy sklepu poprzez fakt niedostatecznej uwagi poświęconej wyborowi opraw świetlnych.

Reflektory LED do magazynu – ekonomia i wydajność

Kolejną przestrzenią, która w sposób szczególny wymaga świadomego i w pełni przemyślanego doboru opraw świetlnych, jest firmowy magazyn. Przechowywanie i transport towaru wiąże się z koniecznością zapewnienia doskonałej widoczności – to kwestia zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa pracowników. Reflektory na szynoprzewodzie, stosowane w takich pomieszczeniach, charakteryzują się dużą mocą, silnym światłem oraz wieloma praktycznymi parametrami. Warto zwrócić uwagę chociażby na klasę ochronności na wnikanie pyłu czy wilgoci. Znaczenie może mieć również kąt obrotu.

Trwały, stabilny i wygodny montaż na szynach wprowadza nową jakość oświetlenia magazynów czy hal przemysłowych – nowoczesna technologia LED stopniowo wypiera przestarzałe lampy rastrowe. Impulsem do zmian i zakupów w naszym sklepie internetowym powinna być również oszczędność, ponieważ oferowane produkty charakteryzują się znacznie mniejszym zużyciem energii niż tradycyjne rozwiązania, co w przypadku ogromnych powierzchni ma niebagatelny wpływ na comiesięczne rachunki za prąd.

Trwałość zgromadzonych w poniższej kategorii opraw jest na tyle duża, że jednorazowa wymiana oświetlenia starczy na długi czas. Estetyczny design pasuje do dowolnego wystroju wnętrza. Minimalizm idzie w parze z funkcjonalnością, więc każdy przedsiębiorca powinien być zadowolony z zakupu. Okazuje się, że nowoczesne reflektory LED sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w przestrzeni firmowej czy publicznej.

W jaki sposób montuje się system szynowy?

Systemy Szynowe (inne nazwy: szynoprzewody, reflektory szynowe, oświetlenie szynowe LED, lampy reflektory do szyn, halogeny szynowe) to obecnie coraz częściej wybierane sposoby oświetlenia, dlatego poniżej przybliżamy, czym wyróżniają się one na tle innych rozwiązań.

I. Szyny.

Najczęściej występującymi szynami są szyny 3-fazowe, których zaletą jest to, iż pozwalają na stworzenie dwóch obiegów prądowych, z których każdy można uruchamiać samodzielnie, co daje możliwość włączania wybranych lamp na szynie.

Szyny występują w dwóch wymiarach: 1 m i 2 m, a najbardziej popularne kolory tych produktów to czarny oraz biały.

II. Zasilanie.

Jest to urządzenie, które możesz zamontować z lewej lub prawej strony szynoprzewodu. Co ważne, w środku zasilania zamontowana jest kostka, która umożliwia łatwe podłączenie zasilacza do przewodów prądowych.

III. Łączniki i zaślepki.

Łączniki, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają łatwe łączenie dwóch szyn. Wyróżniamy łączniki wewnętrzne, zewnętrzne oraz kątowe. Łączniki kątowe umożliwiają zespolenie szyn pod kątem prostym. Zawsze na końcu szyn montujemy zaślepki maskujące, które sprawiają, że cała instalacja jest estetycznie wykończona.

IV. Montaż.

Szyny montujemy na dwa sposoby, w zależności od potrzeby. Najpopularniejszą metodą instalacji jest zainstalowanie szyny bezpośrednio do sufitu, ale możemy również zamontować szyny na specjalnych zawiesiach (linkach stalowych), które umieszczamy co 1 m.

V. Reflektory.

Dobór reflektorów zależy od tego, co chcemy oświetlić i w jakim pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na rozświetleniu całego pomieszczenia, wybieramy oprawy z szerokim kątem świecenia, jeśli natomiast chcemy doświetlić wybrane obiekty, wybieramy oprawy z wąskim kątem świecenia. Pamiętaj też, by zwrócić uwagę na jakość zastosowanych w reflektorze szynowym diod LED. W modelach, które my proponujemy, zastosowane zostały najwyższej jakości diody LED marki Citizen, co jest gwarancją długiego i bezpiecznego użytkowania oprawy.

Reflektory i szynoprzewody

Oświetlenie sufitowe szynowe zyskuje coraz większą popularność zarówno w biurach, zakładach pracy, jak też w domach oraz mieszkaniach. Powód rosnącej liczby użytkowników tego typu lamp ma źródło w kilku istotnych udogodnieniach. Oprócz tego, że ich umieszczenie w dowolnym miejscu nie jest skomplikowanym zadaniem, cenione są również za możliwość dowolnej modyfikacji. Jednocześnie takie oświetlenie gwarantuje doskonałą widoczność i równomierne rozmieszczenie światła lub jego centralizowanie w zależności od zamierzonego efektu. Wystarczy odpowiednie, przemyślane ustawienie. Dzięki temu lampy na szynie i reflektory cieszą się tak dużą popularnością w miejscach, których potrzeby oświetleniowe różnią się w zależności od okazji, na przykład w instytucjach publicznych czy różnego rodzaju lokalach użytkowych.

Oświetlenie szynowe

Dlaczego oświetlenie szynowe jest wygodniejsze niż innego rodzaju lampy? Sekret tkwi przede wszystkim w prostym montażu i możliwości dowolnej konfiguracji. Dzięki umieszczeniu na szynie, tego typu oświetlenie można bez trudu montować i demontować. Jednocześnie bardzo prosto modyfikuje się jego ustawienie. To dlatego jest to najbardziej elastyczne rozwiązanie oświetleniowe na rynku – wystarczy dodanie albo odjęcie lamp na szynie lub zmiana kąta ich ustawienia.

Możesz zrobić to zaledwie w kilku krokach. W przypadku szynoprzewodów sposób montażu może się różnić w zależności od wybranego modelu – najlepiej dobierać go, biorąc pod uwagę wysokość danego pomieszczenia. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szyny wpuszczane, natynkowe oraz zwieszane. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w przypadku wnętrz o wysokim suficie. Pozostałe zdadzą egzamin w każdego rodzaju pomieszczeniach w domach i mieszkaniach.

Szynoprzewody – reflektory i lampy na szynie

Nasze szynoprzewody to tanie i funkcjonalne oświetlenie, które jednocześnie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Doskonale idzie w parze zwłaszcza z nowoczesnym, minimalistycznym designem, ale w zasadzie sprawdzi się we wnętrzu każdego typu. Najbardziej energooszczędnym akcesorium jest reflektor szynowy LED-owy, który jest przy tym wyjątkowo prosty w montażu.

Reflektory szynowe – najczęściej zadawane pytania

  • Jaka jest różnica pomiędzy wysokonapięciowymi (230 V) a niskonapięciowymi (12 V) systemami szynowymi?

Systemy szynowe wysokonapięciowe pozwalają na montaż oświetlenia o dowolnej mocy. Istotne jest tylko to, aby nie przekraczała ona maksymalnego obciążenia, jakie podane jest w karcie produktu. Z kolei niskonapięciowe oświetlenie na szynie zasila transformator. Całkowita moc żarówek nie może przekroczyć dozwolonego maksymalnego obciążenia tego urządzenia.

  • Jakie reflektory są najlepsze do szynoprzewodów?

Reflektory na szynie uznawane są oświetlenie techniczne, nie znaczy to jednak, że nie mogą mieć bardziej dekoracyjnej stylistyki. Zarówno najprostsze, jak i bardziej wymyślne modele sprawdzą się w wielu aranżacjach. Lampy na szynach przypominające sześcian lub walec, małe bądź nieco większe, w wielu kolorach do wyboru – sam zdecyduj, która wersja będzie najlepsza do urządzanego przez Ciebie pomieszczenia. Pamiętaj jednak, by oświetlenie szynowe miało jak najwyższą klasę ochronności przed porażeniem elektrycznym – wymóg ten spełniają produkty, które kupisz w naszym sklepie internetowym.

  • Czy szynoprzewody są uniwersalne?

Reflektory szynowe mają bardzo szerokie zastosowanie – nadają się do instalowania zarówno w domach, jak też firmach czy innych miejscach użyteczności publicznej. To nie wszystko, możesz używać ich jako elementu oświetlenia salonu, kuchni, biura, sypialni, łazienki i wielu innych pomieszczeń.

  • Czy szynoprzewody można przycinać?

O uniwersalności szynoprzewodów świadczy również to, że możesz dowolnie sterować ich długością. Te elementy przewodzące nadają się do cięcia, dzięki czemu standardowy rozmiar produktu w żaden sposób Cię nie ogranicza.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć