Strona główna Oświetlenie zewnętrzne Lampy Najazdowe i Dogruntowe

Lampy Najazdowe i Dogruntowe

Jako niezwykle istotny element wyposażenia oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu wymaga przemyślanego zaplanowania. Warto dobrać kompleksowy zestaw skomponowany z wielu elementów, który zapewni doskonałą widoczność po zmroku i w pochmurne dni. Reflektory zewnętrzne oraz kinkiety pomogą również stworzyć nastrojową atmosferę i wzbogacić wygląd domu, oraz ogrodu. Na jaki rodzaj wyposażenia warto się zdecydować? Kinkiet zewnętrzny, lampa czy reflektor – możliwości jest dużo. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. W zależności od architektonicznego rozplanowania domu i ogrodu warto skoncentrować się na jednym rodzaju produktów – stojących lub wiszących. Jeśli szczególnie zależy Ci na energooszczędności konkretnego rozwiązania, wybierz lampy zewnętrzne LED lub oświetlenie z czujnikiem ruchu, które pozwala zredukować ilość zużywanego prądu do minimum.

Oświetlenie ogrodowe dogruntowe możemy podzielić na 2 kategorie:

- oprawy najazdowe,
- reflektory ogrodowe

Oprawy najazdowe

Zadaniem lamp najazdowych jest doświetlenie tarasów, świetlna oprawa elewacji budynku, oświetlenie ścieżki, bądź wyjazdu z garażu. Oprawy najazdowe najczęściej umieszczane są pomiędzy kostkami brukowymi.

Ze względu na to, że oprawy najazdowe często montuje się je przy podjazdach, są one odporne na nacisk, wodoszczelne, oraz odporne na zmiany temperatury. Występują one najczęściej w kształcie koła lub kwadratu.

Reflektory ogrodowe

Służą przede wszystkim do oświetlania wybranych drzew lub krzewów lub fragmentów elewacji budynków, by podkreślić ich kształt oraz stworzyć unikalny klimat w ogrodzie. Ważne jest aby do tych reflektorów dobrać odpowiednie źródło światła tak, by nie rozpraszało się ono na boki lecz aby doświetlało wyłącznie element który chcemy podkreślić.

Osobną kategorią reflektorów ogrodowych są reflektory ogrodowe solarne. Tego rodzaju oświetlenie można stosować niemalże wszędzie na zewnątrz, a ich wysokie parametry trwałości zapewniają długoletnie, bezawaryjne korzystanie.


Lampy Najazdowe i Dogruntowe
Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 10 ocen