INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie wewnętrzne Oświetlenie meblowe LED

Oświetlenie meblowe LED

Wybierając meble warto pomyśleć o atrakcyjnym podkreśleniu ich walorów estetycznych, jakie stanowi oświetlenie meblowe. Polega ono na zamontowaniu listwy led na płaskiej powierzchni gablot, witryn, szafek, półek na książki, oraz innych rodzajów zabudowy, które warto w ten sposób zaakcentować.

Zastosowanie oświetlenia meblowego w domu jest niezwykle szerokie – może to być oświetlenie podszafkowe, oświetlenie szafek kuchennych, oświetlenie półek i wiele innych. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie taśmy led do oświetlenia luster, co może zastąpić kinkiety oraz inne oprawy wykorzystywane do tego celu.

Listwy LED podszafkowe są ciekawym, niebanalnym sposobem na zwiększenie ekspozycji mebli, które oświetlają.

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze wymiary listw ledowych podszafkowych o długości 30, 60, 90 i 120 cm. Nie bez znaczenia jest fakt, że możesz poszczególne rodzaje listw łączyć ze sobą na wcisk lub za pomocą specjalnego łącznika, który znajduje się w zestawie (ale tylko w ramach danego rozmiaru). Mocowanie listw podszafkowych odbywa się za pomocą wkrętów lub taśmy dwustronnej dołączonej do zestawu.

Najpopularniejszą barwą światła w tego rodzaju oświetleniu jest barwa neutralna 4000K która najlepiej odwzorowuje kolory i dlatego szczególnie jest polecana w kuchni czy łazience.