Strona główna Źródła światła Żarówki LED

Żarówki LED

 
1234 

Żarówki LED mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je z powodzeniem stosować do domu, biura, obiektów przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej i sakralnych. Żarówki LED są energooszczędne i ekologiczne, a dzięki technologii LED możemy uzyskać różną temperaturę barwową światła (od ciepłej ~3000K poprzez neutralną ~4000K do zimnej ~6000K) i tak dobrać barwę światła by idealnie pasowała do danego pomieszczenia. Żarówki LED są wydajne i mają dużo większą żywotność od tradycyjnych żarówek jednak należy zwracać uwagę, by kupować je z pewnego źródła, bo tylko wtedy mamy gwarancję, że spełniają wszystkie wymagane normy i są bezpieczne w użytkowaniu.

Propozycja doboru barwy światła w zależności od pomieszczenia

barwa ciepła (3000K) - najczęściej wybierana barwa do domu czy mieszkania. Świetnie sprawdza się w salonie, sypialni, pokojach dziecięcych, nadaje się do czytania, nie męczy oczu.

barwa neutralna (4000K) - barwa zalecana do pomieszczeń takich jak magazyny, hale produkcyjne,  warsztaty. W domu taka barwa najlepiej sprawdzi się w kuchni, łazience lub spiżarni. Neutralna barwa światła najlepiej oddaje rzeczywiste kolory.

barwa zimna (6000K) - barwę zimną stosujemy jako element dekoracyjny lub w pomieszczeniach takich jak garaż czy warsztat. Barwa zimna nadaje się również na zewnątrz budynku i można ją stosować na placach, podjazdach, parkingach itp. Nie zalecamy stosowania tej barwy w domu ponieważ "ochładza" jego atmosferę.


Żarówki LED
Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 9 ocen