Najnowsze wpisy z bloga

NOWE Panele LED z systemem DALI

 

Technologia ta jest otwartym standardem umożliwiającym wytwarzanie przez różnych producentów w pełni kompatybilnych ze sobą urządzeń.

DALI jest tylko i wyłącznie standardem określającym metody komunikacji między elementami końcowymi sieci (czyli interfejsami oprawek oświetleniowych) a systemem sterującym i nie jest zależne od konkretnych rozwiązań technologicznych.

Podstawową cechą DALI jest prostota konstrukcji i instalacji. Sieć komunikacyjna składa się z dwóch niskonapięciowych linii, które spełniają jednocześnie funkcje przewodów sygnałowych i zasilających.

Dzięki zastosowaniu DALI można uniknąć wielu kompromisów, na jakie zmuszeni są projektanci systemów oświetleniowych na wczesnych etapach swojej pracy. Często początkowo niemożliwe jest precyzyjne określenie przeznaczenia pomieszczeń lub też może się ono zmieniać podczas eksploatacji obiektu.

panel 60x50 z DALI

Zostaw komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć