Najnowsze wpisy z bloga

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem - na co zwrócić uwagę?

Jeśli odpoczywając w swoim ogrodzie, chcesz czuć się komfortowo, a wchodząc po zmroku do domu bezpiecznie, zainstaluj na swojej posesji oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu lub zmierzchu. To bardzo praktyczne urządzenia, bo zużywają mało energii elektrycznej. Na dodatek lampa ogrodowa z czujnikiem efektownie ozdobi przestrzeń wokół Twojego domu. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jaki model lampy ogrodowej wybrać? O czym trzeba pamiętać planując oświetlenie na posesji swojej lub klienta, któremu aranżujesz ogród? Odpowiedzi na te pytania zamieściliśmy poniżej.

Jaka lampa zewnętrzna? Z czujnikiem ruchu czy zmierzchu?

Kupując lampy ogrodowe z czujnikiem, do wyboru masz trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to urządzenia, które wyposażone są w czujniki ruchu. Na jakiej zasadzie działa taka lampa? Kiedy ktoś wejdzie na obszar wokół niej - różny dla każdego modelu urządzenia, zwykle wynoszący kilka metrów - zapali się ona, a następnie zgaśnie, jeśli nie będzie wykrywać już ruchu.

Drugą opcją jest lampa ogrodowa z czujnikiem zmierzchu. To automatyczne oświetlenie, które działa zgodnie z tym, w jaki sposób je zaprogramujesz. Co to oznacza w praktyce? Lampa ogrodowa czujnik zmierzchu świeci w ustalonych przez Ciebie godzinach.

Trzecim rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcje obu poprzednich urządzeń, jest oświetlenie z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Taki reflektor ogrodowy zapali się wtedy, kiedy zostaną spełnione dwa warunki: zapadnie zmrok oraz ktoś będzie przemieszczał się w jego pobliżu. Potem lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu i zmierzchu będzie świeciła przez określony czas, a następnie wyłączy się i zostanie uruchomiona ponownie, kiedy wykryje czyjąś obecność.

Lampa ogrodowa z czujnikiem - dlaczego warto się na nią zdecydować?

  • Automatyczne działanie.

Lampa ogrodowa czujnik ruchu zaświeci się sama, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu.

  • Postrach złodziei.

Zapalona lampka będzie dla Ciebie najlepszym sygnałem alarmowym, gdy w pobliżu Twojej posesji znajdą się nieproszeni goście.

  • Oszczędność energii elektrycznej.

Świecące się przez całą noc reflektory nie należą do ekonomicznych rozwiązań. Lampa ogrodowa LED z czujnikiem ruchu, albo model z sensorem zmierzchu, przyniesie większe korzyści dla Twojego budżetu domowego.

  • Dekoracja ogrodu i wejścia do domu.

Lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu jest nie tylko funkcjonalna, ale może również stanowić oryginalną ozdobę każdej posesji. Kinkiety elewacyjne, oryginale lampiony, nowoczesne detektory - wybór modeli jest duży, dlatego łatwo znajdziesz rozwiązanie, które będzie pasować do aranżacji danej przestrzeni.

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu - o czym warto wiedzieć?

  • Lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu nie będzie się włączać zbyt często.

Nie martw się - oświetlenie zewnętrzne z sensorami ruchu nie uruchomi się tylko dlatego, że przez posesję przebiegnie kot. Nowoczesna lampa ogrodowa z czujnikiem jest bardzo czuła, a na dodatek pozwala ustawić jej parametry, na przykład czułość detekcji, zgodnie z Twoimi potrzebami.

  • Możesz regulować pole działania czujnika, natężenie światła i czas reakcji urządzenia.

Za pomocą przesłon lub naklejek ustawisz obszar, jaki ma obejmować czujnik. W zależności od modelu lampy, robi się to elektronicznie albo manualnie, odkręcając pokrętło. Oprócz tego w lampach ogrodowych tego rodzaju ustawisz też, jak długo ma palić się światło, kiedy urządzenie przestanie wykrywać ruch, a także, z jaką intensywnością ma się świecić.

  • Ważne jest to, gdzie zamontujesz lampę ogrodową z czujnikiem zmierzchu lub ruchu.

Pamiętaj, żeby nie instalować urządzeń z sensorami ruchu bądź zmierzchu w miejscach, gdzie często waha się temperatura oraz przy źródłach ciepła. Intensywny śnieg czy deszcz mogą negatywnie wpłynąć na działanie czujnika.

Zostaw komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć