INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Blog oświetleniowy Najlepsze pomysły na oświetlenie pokoju dziecięcego
2020-05-18

Najlepsze pomysły na oświetlenie pokoju dziecięcego

Oświetlenie pokoju dziecka

 

Stworzenie odpowiedniej kompozycji oświetlenia oraz wybranie odpowiednich lamp do pokoju dziecka, to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie. Jakie więc oświetlenie warto wybrać?

 

Zasady ogólne

Na początku należy pamiętać, aby oświetlenie dla dzieci, było dopasowane do wielu jego aktywności. Szczególnie dlatego, że to właśnie tutaj dzieci przebywają najdłużej.

Również istotną rzeczą jest, aby lampa do pokoju dziecka była wybrana także do wieku. Całkiem inne oświetlenie zastosujemy w pokoju malucha, a całkiem inne dla młodego ucznia.

Jak wiadomo, pokój służy im nie tylko do zabaw, ale również do nauki, spotkań ze znajomymi czy wypoczynku. Warto dlatego stworzyć tutaj kilka źródeł światła, w postaci światła głównego, do nauki oraz nocnego.

Aktualnie w segmencie oświetlenia dla dzieci jest ogromna liczba przeróżnych wzorów lamp dziecięcych, dzięki którym można stworzyć bajkowe zacisze dla naszego szkraba.

 

Oświetlenie pokoju dla malucha

Oświetlenie pokoju dziecka

 

Mogłoby się wydawać, że kwestia oświetlenia oraz wybranie odpowiedniego światła nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia. Jednak jest wręcz przeciwnie. Wskazane jest wybranie lamp do pokoju dziecka, które nie tylko są ładne stylistycznie, ale są też praktyczne.

Lampa do pokoju dziecięcego, powinna zawierać źródło światła które jest niewidoczne. Należy unikać światła bez osłony i postawić na oprawy oświetleniowe. W tym zakresie na rynku można znaleźć oprawy OLED, które emitują światło całą powierzchnią, jak i lampy które rozpraszają emitowane światło. Dzięki temu rozwiązaniu, dziecko leżąc w łóżeczku będzie czuło się komfortowo.

Podczas nocnego przewijana oraz karmienia, sprawdzi się tutaj również zwykła lampka nocna lub lampka do pokoju dziecięcego w jakieś ładne wzorki z łagodnym światłem.

Zastosować tutaj można również oświetlenie uzupełniające w postaci kinkietów, które będą rozprzestrzeniać ciepłe światło. Pomocne okazać się też tu mogą źródła światła z funkcją ściemniania.

 

Oświetlenie pokoju dla dziecka

Oświetlenie pokoju dziecka

 

Wraz z rozwojem Twojej pociechy, rosną również jej potrzeby. Warto zadbać tutaj o oświetlenie, które umili dziecku czas podczas zabaw oraz innych wszelakich aktywności. Ważnym elementem jest tutaj odpowiednie światło główne, które dobrze oświetli równomiernie cały pokój.

Zastosować można tu też lampy z oświetleniem punktowym lub dekoracyjnym np. kinkiety czy w postaci projektorów wyświetlających gwiazdki lub inne rzeczy na ścianie bądź suficie. Mogą one być włączone w zależności od sytuacji i potrzeb.

Warto również zastanowić się nad zakupem lampki dziecięcej, które dostępne są w różnych wariantach. Przyda się ona na pewno przy czytaniu na dobranoc, łatwiejszym zasypianiu czy nocnej podróży do naszego pokoju.

Dodatkowo należy pamiętać, aby oświetlenie było odpowiednio dobrane do reszty dekoracji i wnętrza.

 

Oświetlenie pokoju dla ucznia

Oświetlenie pokoju dziecka

 

Przejdźmy teraz do oświetlenia dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i nauką. Zakup odpowiednich lamp dla dziecka może okazać się tutaj kluczowy.

Na początku warto zadbać, aby miejsce pracy naszej pociechy, było jak najbliżej okna. Zapewni to jak najdłuższy dostęp do naturalnego dziennego światła. Wybierając lampkę biurkową, dobrze jest wybrać taką, która ma regulowaną główkę i ramie.

Dodatkowo istotnym jest tutaj wybór odpowiedniej temperatury żarówki, o których pisaliśmy więcej w poprzednim artykule.

W lampkach biurkowych do nauki najlepiej unikać żarówek o ciepłej barwie, ponieważ stosowane są one w miejscach odpoczynku i relaksu. Aby pomóc dziecku w nauce i lepszym przyswajaniu informacji warto wybrać żarówki o neutralnej lub lekko zimnej temperaturze barwowej.

Nie bez znaczenia jest również ustawienie lampki po odpowiedniej stronie biurka. Jeśli dziecko jest leworęczne, lampka powinna się znajdować po prawej stronie. Jeśli praworęczne, to źródło światła stawiamy po stronie lewej. W pozostałych strefach oświetlenia, odpowiednie będą żarówki z ciepłą temperaturą barwową.


Zobacz nasze lampy biurkowe >>


Autor:

Jaromin Musiał