INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie przemysłowe Reflektory i szynoprzewody
Filtrowanie

Cena
Przedział cenowy:

Reflektory i szynoprzewody

nextrack szynoprzewody i reflektory


Seria NT to nowoczesne oświetlenie szynowe (tracki). System oświetlenia szynowego Nex Track to reflektory wyposażone w diody marki Citizen oraz wszystkie niezbędne akcesoria, które spełniają wymagania do zastosowań profesjonalnych takich jak sklepy, muzea czy galerie. Oświetlenie na szynoprzewodach coraz częściej wykorzystuje się także do zastosowań domowych ze względu na łatwość montażu i unikalny design.

 
123 

Systemy Szynowe (inne nazwy: szynoprzewody, reflektory szynowe, lampy reflektory do szyn) to obecnie coraz częściej wybierany system oświetlenia, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Ci ten system.

I.  Szyny. Najczęściej występującymi szynami są szyny 3-fazowe, których zaletą jest to, iż pozwalają na stworzenie dwóch obiegów prądowych z których każdy można włączać samodzielnie daje to możliwość włączania wybranych lamp na szynie.

Szyny występują w dwóch wymiarach: 1m i 2m najbardziej popularne kolory szyn to czarny i biały.

II. Zasilanie. Jest to urządzenie, które możemy zamontować z lewej lub prawej strony szynoprzewodu. W środku zasilania zamontowana jest kostka, która umożliwia łatwe podłączenie zasilacza do przewodów prądowych.

III. Łączniki i zaślepki. Łączniki umożliwiają łatwe łączenie dwóch szyn. Wyróżniamy łączniki wewnętrzne, zewnętrzne oraz kątowe. Łączniki kątowe umożliwiają łączenie szyn pod kątem prostym.  Zawsze na końcu szyn montujemy zaślepki maskujące, które sprawiają, że cała instalacja jest estetycznie wykończona.

IV. Montaż. Szyny montujemy na dwa sposoby, w zależności od potrzeby. Najpopularniejszym sposobem montażu jest przymocowanie szyny bezpośrednio do sufitu, ale możemy również zamontować szyny na specjalnych zawiesiach (linkach stalowych), które rozmieszczamy w odległości co 1 metr.

V. Reflektory. Dobór reflektorów zależy od tego, co chcemy oświetlić i w jakim pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na rozświetleniu całego pomieszczenia wybieramy oprawy z szerokim kątem świecenia, jeśli natomiast chcemy doświetlić wybrane obiekty np. obraz to wybieramy oprawy z wąskim kątem świecenia. To na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając reflektory to jakość zastosowanych w reflektorze diod LED. W reflektorach, które my proponujemy zastosowane zostały najwyższej jakości diody LED marki Citizen, co jest gwarancją długiego i bezpiecznego użytkowania oprawy.