Strona główna Oświetlenie przemysłowe Reflektory i szynoprzewody
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Reflektory szynowe i szynoprzewody

nextrack szynoprzewody i reflektory

Reflektory LED do Twojej firmy

Zgromadzone poniżej produkty są słusznie uznawane za idealny rodzaj oprawy do nowoczesnego biura niezależnie od jego wielkości. Wszystko za sprawą połączenia współczesnej estetyki z zaawansowaną funkcjonalnością. Reflektory szynowe mogą być wieszane na specjalnych szynach, dokładnie w tych miejscach, gdzie najbardziej jest potrzebne wyraziste, ale i przyjazne dla oka światło. Co istotne, oprawy zebrane w tej kategorii mogą być obracane, co umożliwia punktowe oświetlenie, na przykład eksponujące konkretne stanowiska pracy. Pokaż wiecej opisu >>

Systemy Szynowe (inne nazwy: szynoprzewody, reflektory szynowe, lampy reflektory do szyn) to obecnie coraz częściej wybierany system oświetlenia, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Ci ten system.

I. Szyny. Najczęściej występującymi szynami są szyny 3-fazowe, których zaletą jest to, iż pozwalają na stworzenie dwóch obiegów prądowych z których każdy można włączać samodzielnie daje to możliwość włączania wybranych lamp na szynie.

Szyny występują w dwóch wymiarach: 1m i 2m najbardziej popularne kolory szyn to czarny i biały.

II. Zasilanie. Jest to urządzenie, które możemy zamontować z lewej lub prawej strony szynoprzewodu. W środku zasilania zamontowana jest kostka, która umożliwia łatwe podłączenie zasilacza do przewodów prądowych.

III. Łączniki i zaślepki. Łączniki umożliwiają łatwe łączenie dwóch szyn. Wyróżniamy łączniki wewnętrzne, zewnętrzne oraz kątowe. Łączniki kątowe umożliwiają łączenie szyn pod kątem prostym. Zawsze na końcu szyn montujemy zaślepki maskujące, które sprawiają, że cała instalacja jest estetycznie wykończona.

IV. Montaż. Szyny montujemy na dwa sposoby, w zależności od potrzeby. Najpopularniejszym sposobem montażu jest przymocowanie szyny bezpośrednio do sufitu, ale możemy również zamontować szyny na specjalnych zawiesiach (linkach stalowych), które rozmieszczamy w odległości co 1 metr.

V. Reflektory. Dobór reflektorów zależy od tego, co chcemy oświetlić i w jakim pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na rozświetleniu całego pomieszczenia wybieramy oprawy z szerokim kątem świecenia, jeśli natomiast chcemy doświetlić wybrane obiekty np. obraz to wybieramy oprawy z wąskim kątem świecenia. To na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając reflektory to jakość zastosowanych w reflektorze diod LED. W reflektorach, które my proponujemy zastosowane zostały najwyższej jakości diody LED marki Citizen, co jest gwarancją długiego i bezpiecznego użytkowania oprawy.

Reflektory i szynoprzewody

Tego rodzaju oświetlenie zyskuje coraz większą popularność zarówno w biurach i zakładach pracy, jak i w domach oraz mieszkaniach. Powód rosnącej liczby użytkowników tego typu lamp ma źródło w kilku istotnych udogodnieniach. Oprócz tego, że ich umieszczenie w dowolnym miejscu nie jest skomplikowanym zadaniem, cenione są również za możliwość dowolnej modyfikacji. Jednocześnie takie oświetlenie gwarantuje doskonałą widoczność i równomierne rozmieszczenie światła lub jego centralizowanie w zależności od zamierzonego efektu. Wystarczy odpowiednie, przemyślane ustawienie. Dzięki temu lampy na szynie i reflektory cieszą się taką popularnością w miejscach, których potrzeby oświetleniowe różnią się w zależności od okazji, na przykład w instytucjach publicznych czy różnego rodzaju lokalach użytkowych.

Oświetlenie szynowe

Dlaczego oświetlenie szynowe jest wygodniejsze niż innego rodzaju lampy? Sekret tkwi przede wszystkim w prostym montażu i możliwości dowolnej konfiguracji. Dzięki umieszczeniu na szynie tego typu oświetlenie można bez trudu montować i demontować. Jednocześnie bardzo prosto modyfikuje się jego ustawienie. Dzięki temu jest to najbardziej elastyczne rozwiązanie oświetleniowe na rynku – wystarczy dodanie albo odjęcie lamp na szynie lub zmiana kąta ich ustawienia. Możesz zrobić to zaledwie w kilku ruchach. W przypadku szynoprzewodów sposób montażu może się różnić w zależności od wybranego modelu – najlepiej dobierać go, biorąc pod uwagę wysokość danego pomieszczenia. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szyny wpuszczane, natynkowe oraz zwieszane. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w przypadku wnętrz o wysokim suficie. Pozostałe zdadzą egzamin w każdego rodzaju pomieszczeniach, w tym domach i mieszkaniach.

Szynoprzewody – reflektory i lampy na szynie

Nasze szynoprzewody to tanie i efektywne rozwiązanie, które jednocześnie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Doskonale idzie w parze zwłaszcza z nowoczesnym, minimalistycznym designem, ale w zasadzie sprawdzi się we wnętrzu każdego typu. Najbardziej energooszczędnym akcesorium jest reflektor szynowy ledowy, który jest przy tym wyjątkowo prosty w montażu.


Reflektory i szynoprzewody
Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 5 ocen