INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie przemysłowe Reflektory i szynoprzewody
Filtrowanie
Cena
Przedział cenowy:

Reflektory i szynoprzewody

nextrack szynoprzewody i reflektory

Reflektory LED do Twojej firmy

Zgromadzone poniżej produkty są słusznie uznawane za idealny rodzaj oprawy do nowoczesnego biura niezależnie od jego wielkości. Wszystko za sprawą połączenia współczesnej estetyki z zaawansowaną funkcjonalnością. Reflektory szynowe mogą być wieszane na specjalnych szynach, dokładnie w tych miejscach, gdzie najbardziej jest potrzebne wyraziste, ale i przyjazne dla oka światło. Co istotne, oprawy zebrane w tej kategorii mogą być obracane, co umożliwia punktowe oświetlenie, na przykład eksponujące konkretne stanowiska pracy.

Jakość światła w każdej przestrzeni wykorzystywanej w biznesie ma bezpośrednie przełożenie na pożądaną ergonomię pracy. Nie da się również ukryć, że korzyści są odczuwalne dla budżetu, bo LED to technologia energooszczędna. Montaż nawet większej liczby reflektorów jest bardzo prosty dzięki układowi szynowemu. Uniwersalny, minimalistyczny design, a także trzymanie się czarno-białej, monochromatycznej kolorystyki gwarantuje atrakcyjny efekt estetyczny we wszystkich przestrzeniach biznesowych.

Pojęcie zastosowania „firmowego” oświetlenia jest bardzo szerokie, ponieważ reflektory są używane w biurach, magazynach, halach przemysłowych, holach, salach konferencyjnych, gabinetach, gastronomii, obiektach użyteczności publicznej i wielu, wielu innych wnętrzach. Wszędzie dają światło przyjemne dla oka i eksponują wybrane przestrzenie lub całość pomieszczenia.

Reflektory LED – nowoczesne oświetlenie Twojego interesu

Oświetlenie do przemysłu czy biur dostępne w tej kategorii charakteryzuje się właściwościami, które są pożądane w miejscach, gdzie profesjonalizm jest wymagany w każdym detalu. Najczęściej występująca moc dostępnych modeli to 35 W, 38 W, 28 W oraz 40 W. Należy również wziąć pod uwagę barwę światła (żółte – ciepłe, białe – neutralne, niebieskie – zimne). Przy wyborze konkretnego modelu warto sprawdzić także pozostałe parametry, jak rodzaj zasilania, klasa ochronności na wnikanie pyłu i wilgoci, klasa ochronności przed porażeniem elektrycznym, sposób montażu, miejsce zastosowania, trwałość źródła światła, współczynnik mocy lampy, wskaźnik oddawania barw czy zgodność z unijnymi dyrektywami.

Jeśli chce się używać ściemniacza, należy sprawdzić, czy konkretny reflektor LED jest z nim kompatybilny. Jakość oprawy świetlnej ma przełożenie na funkcjonowanie wszystkich użytkowników wybranej przestrzeni – nie chodzi wyłącznie o efektywność i bezpieczeństwo pracowników, ale również zadowolenie klientów czy kontrahentów. Szkoda byłoby zmarnować potencjał biura, magazynu czy sklepu poprzez fakt niedostatecznej uwagi poświęconej wyborowi opraw świetlnych.

Reflektory LED do magazynu – ekonomia i wydajność

Kolejną przestrzenią, która w sposób szczególny wymaga świadomego i w pełni przemyślanego doboru opraw świetlnych, jest firmowy magazyn. Przechowywanie i transport towaru wiąże się z koniecznością zapewnienia doskonałej widoczności – to kwestia zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa pracowników. Reflektory do przemysłu charakteryzują się dużą mocą, silnym światłem i wieloma praktycznymi parametrami. Warto zwrócić uwagę chociażby na klasę ochronności na wnikanie pyłu czy wilgoci. Znaczenie może mieć również kąt obrotu.

Trwały, stabilny i wygodny montaż na szynach wprowadza nową jakość oświetlenia magazynów czy hal przemysłowychnowoczesna technologia LED stopniowo wypiera przestarzałe lampy rastrowe. Impulsem do zmian i zakupów w niniejszym sklepie internetowym powinna być również oszczędność, ponieważ oferowane tu produkty charakteryzują się znacznie mniejszym zużyciem energii niż tradycyjne rozwiązania, co w przypadku ogromnych powierzchni ma niebagatelny wpływ na comiesięczne rachunki za prąd.

Trwałość zgromadzonych w poniższej kategorii opraw jest na tyle duża, że jednorazowa wymiana oświetlenia starczy na długi czas. Estetyczny design pasuje do dowolnego wystroju wnętrza. Minimalizm idzie w parze z funkcjonalnością, więc każdy przedsiębiorca powinien być zadowolony z zakupu. Okazuje się, że nowoczesne reflektory LED sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w przestrzeni firmowej czy publicznej.

 
12 

Systemy Szynowe (inne nazwy: szynoprzewody, reflektory szynowe, lampy reflektory do szyn) to obecnie coraz częściej wybierany system oświetlenia, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Ci ten system.

I.  Szyny. Najczęściej występującymi szynami są szyny 3-fazowe, których zaletą jest to, iż pozwalają na stworzenie dwóch obiegów prądowych z których każdy można włączać samodzielnie daje to możliwość włączania wybranych lamp na szynie.

Szyny występują w dwóch wymiarach: 1m i 2m najbardziej popularne kolory szyn to czarny i biały.

II. Zasilanie. Jest to urządzenie, które możemy zamontować z lewej lub prawej strony szynoprzewodu. W środku zasilania zamontowana jest kostka, która umożliwia łatwe podłączenie zasilacza do przewodów prądowych.

III. Łączniki i zaślepki. Łączniki umożliwiają łatwe łączenie dwóch szyn. Wyróżniamy łączniki wewnętrzne, zewnętrzne oraz kątowe. Łączniki kątowe umożliwiają łączenie szyn pod kątem prostym.  Zawsze na końcu szyn montujemy zaślepki maskujące, które sprawiają, że cała instalacja jest estetycznie wykończona.

IV. Montaż. Szyny montujemy na dwa sposoby, w zależności od potrzeby. Najpopularniejszym sposobem montażu jest przymocowanie szyny bezpośrednio do sufitu, ale możemy również zamontować szyny na specjalnych zawiesiach (linkach stalowych), które rozmieszczamy w odległości co 1 metr.

V. Reflektory. Dobór reflektorów zależy od tego, co chcemy oświetlić i w jakim pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na rozświetleniu całego pomieszczenia wybieramy oprawy z szerokim kątem świecenia, jeśli natomiast chcemy doświetlić wybrane obiekty np. obraz to wybieramy oprawy z wąskim kątem świecenia. To na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając reflektory to jakość zastosowanych w reflektorze diod LED. W reflektorach, które my proponujemy zastosowane zostały najwyższej jakości diody LED marki Citizen, co jest gwarancją długiego i bezpiecznego użytkowania oprawy.