INFOLINIA 531 777 377
REKLAMACJE 531 777 477
0 szt
0.00 zł
Strona główna Oświetlenie przemysłowe Panele LED
Filtrowanie

Cena
Przedział cenowy:

Panele LED

Profesjonalne Panele LED o najpopularniejszych wymiarach 60x60, 30x120 i 30x60 i najpopularniejszych mocach 36W, 40W, 48W. Wszystkie panele sprzedawane są w komplecie z dedykowanym zasilaczem. Panele LED od dłuższego czasu wypierają stare oświetlenie rastrowe. Dodatkową zaletą tego typu oświetlenia jest uniwersalność paneli LED. Możemy je montować natynkowo w ramkach, podtynkowo w suficie podwieszanym oraz jako oprawy wiszące na linkach. Możemy je również montować do kartongipsu za pomocą specjalnych uchwytów (tzw. żabek). Sposoby montażu przedstawione są w postaci graficznej na karcie produktu. Oczywiście mamy również do wyboru różne kolory świecenia od barwy ciepłej |(wpadającej w żółte światło) poprzez barwę neutralną (białe światło) do barwy zimnej (światło niebieskie). Panele LED oprócz nowoczesnego niezawodności i prostocie montażu charakteryzują się również nowoczesnym wyglądem, co nie jest bez znaczenia w pomieszczeniach biurowych czy korytarzach. Prezentowane poniżej Panele LED oprócz bardzo atrakcyjnej ceny cechują się niezawodnością potwierdzoną przez 2, 3 i 5-cio letnią gwarancję producenta. Do paneli posiadamy również w ofercie dedykowane ramki do montażu natynkowego, które charakteryzują się elegancją i łatwością montażu (na klik) oraz zestawy uchwytów do kartongipsu.

Ramka natynkowa do Paneli LED 30x120cm
39.90 zł
UCHWYTY do kartongipsu 300x1200
12.90 zł
UCHWYTY do kartongipsu 600x600
9.90 zł
Zestaw Linek do Paneli LED
12.90 zł

Panele LED od dłuższego czasu zastępuję przestarzałe kasetony czy oprawy rastrowe. Panele mają przeważnie wymiary 60x60 lub 30x120, ale występują też mniejsze wmiary np. 30x60. To co wyróżnia panele LED to przede wszystkim jasne  jednolite światło, jakie dają oraz szeroki kąt świecenia. Dzięki temu znajdują zastosowanie przede wszystkim w biurach, halach, sklepach, galeriach, a także coraz częściej w prywatnych domach na korytarzach czy w salonie lub kuchni - generalnie wszędzie tam, gdzie nie chcemy zacienionych miejsc.

Panele montujemy na 3 sposoby:

- podtynkowo (wkładamy np w sufit podwieszany zamiast kasetonu sufitowego)
- na linkach (dodatkowo kupujemy zestaw stalowych linek z możliwością regulacji wysokości)
- natynkowo (w ramce, którą należy dodatkowo dokupić)

Panele LED występują najczęściej w trzech barwach emitowanego światła. Temperaturę barwową światła podaje się w Kelwinach [K]

- barwa neutralna 4000K (najbardziej popularna barwa podczas doboru paneli ledowych. Barwa ta świeci białym jasnym światłem, które idealnie sprawdzi się w biurze, nowoczesnym lokalu, sklepie, gabinecie czy magazynie)

- barwa ciepła 3000K (panele ledowe w barwie ciepłej emitują jasne światło delikatnie wpadające w żółty kolor. Panele te ze względu na najbardziej przyjazną dla oka barwę światła, wybierane są do oświetlenia domów prywatnych, pomieszczeń biurowych ale również do sklepów czy pomieszczeń użyteczności publicznej)

- barwa zimna 6000K (panele led w barwie zimnej mają zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, garażach, warsztatach, czy pomieszczeniach w których chcemy uzyskać lekko niebieską barwę światła)

Oczywiście powyższe sugestie są tylko propozycjami i tak naprawdę wszystko będzie zależało od koncepcji architekta oraz indywidualnych upodobań klienta.

Ograniczenie olśnienia - parametr UGR w panelach ledowych

W niektórych pomieszczeniach typu gabinety, biura niezbędne jest aby ograniczyć tzw. przykre olśnienie. Parametr, który określa zjawisko olśnienia to wskaźnik UGR (Unified Glare Rating) i im jest on wyższy tym większe olśnienie generuje dana oprawa. Aby uniknąć szkodliwych skutków olśnienia takich jak np. migreny, bóle głowy, rozdrażnienie należy stosować oprawy z UGR mniejszym lub równym 19. W naszej ofercie możesz szybko znaleźć oprawy z UGR < 19 korzystając z filtra po lewej stronie strony.

Ważne uwagi dotyczące Paneli ledowych:

1) większość dostępnych na rynku paneli  LED nie można zastosować ze ściemniaczami, wyjątkiem są panele dedykowane pod system DALI.

2) przed zakupem panelu ledowego upewnij się, że świeci on pełną powierzchnią jednolitym światłem. W tanich panelach producenci stosują taśmy ledowe. W panelach, które jako źródło światła wykorzystują taśmy led biegnące w poprzek panelu świecą niejednolicie i widać smugi światła w miejscach, gdzie przyklejone są paski, co nie wygląda estetycznie. Wszystkie panele z naszej oferty są pozbawione tej wady.

3) wybieraj panele z 3 i 5-cio letnią gwarancją, oznacza to że producent postarał się, by taki produkt cechował się najwyższą jakością, co gwarantuje nam bezpieczne użytkowanie lampy przez wiele lat.